Brīvā cīņa: augsts sasniegums

Liepājā sestdien, 30.janvārī, notika Latvijas Cīņas federācijas organizētās Latvijas meistarsacīkstes junioriem.

Sacensībās piedalījās 1996.-1999.gadā dzimušie cīkstoņi, varēja piedalīties arī 2000.-2001.gadā dzimušās meitenes ar vecāku atļaujām. No sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” sacensībās piedalījās tikai Alīna Antipova (2001). Alīna startēja svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, kur bija jācīnās ar vecākām un pieredzējušām Latvijas cīkstonēm.

Treneris Atis Jencītis stāsta, ka pirmajā cīņā Alīnai nācās sastapties ar savu pastāvīgo pretinieci. Šoreiz Alīna uzreiz pārņēma iniciatīvu un centās uzbrukt - pretiniece bija spiesta atkāpties un izvairīties. Pirmā puslaika beigās Alīnai par pretinieces pasīvo cīņu tika piešķirts viens punkts. Otrajā puslaikā pretiniece centās atgūt zaudēto un no cīņas vairs neizvairījās.

“Cīņā viena punkta pārsvars nedot garantiju uzvarai, jo pretinieks, izdarot sekmīgu paņēmienu, var iegūt 2 vai 4 punktus, tāpēc, lai gūtu punktus un pārsvaru, Alīnai pašai bija jāuzbrūk. Lai gan cīņas laikā bīstamās situācijās nokļuva gan viena, gan otra cīkstone, punktus gūt neizdevās,” stāsta A.Jencītis.

Tad, pašai esot bīstamā situācijā, Alīnai tomēr izdevās nomest pretinieci uz paklāja un, neatlaižot tvērienu, noturēt uz lāpstiņām. Nākamajā cīņā, ieejot kājās, Alīna pacēla pretinieci un, nometusi viņu uz paklāja, noturēja uz lāpstiņām. Finālcīņā, kur Alīna sastapās ar pieredzējušu un daudz vecāku cīkstoni, nācās piekāpties un šoreiz samierināties ar 2.vietu.

“Kā treneris Alīnas 2.vietu vērtēju kā augstu sasniegumu, bet vienmēr vēlētos augstāku. Piedalīšanās sacensībās dod pieredzi mūsu cīkstoņiem un atpazīstamību gan cīkstoņiem, gan Gulbenes novadam,” piebilst A.Jencītis.

Pievieno komentāru

Sports