Brīvā cīņa: jaunajiem cīkstoņiem – veiksmīgi starti 1

Nedēļas nogalē Igaunijā, Pelvā, norisinājās brīvās cīņas sacensības, kurās piedalījās Igaunijas cīņas klubu un uzaicināto Latvijas sporta klubu jaunie cīkstoņi. Sacensības bija ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.


Par spīti tam, ka kopējais dalībnieku skaits nebija liels, cīņas bija spraigas un interesantas. Sporta klubu “Gulbenes K.S.P.” sacensībās pārstāvēja četri cīkstoņi – Rolands Blūms (svara kategorijā līdz 32 kilogramiem), Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 35 kilogramiem), Kalvis Birnis un Miks Jencītis (svara kategorijā līdz 46 kilogramiem).


“Rolands Blūms cīņās negaidīja, kamēr pretinieks uzbruks, bet ņēma iniciatīvu savās rokās, gūstot tīras uzvaras. Fināla cīņā par 1.vietu Rolandam bija jācīnās ar spēcīgu Igaunijas cīkstoni, kurš ir arī vecāks par viņu. Arī šo cīņu Rolands uzsāka strauji un guva punktus. Cīņas karstumā pretinieks izmantoja situāciju, ka Rolands viņu grūž, un izdarīja strauju metienu. Pēc metiena Rolands vairs nevarēja atbrīvoties no pretinieka tvēriena. Ar šo pretinieku Rolands jau bija cīnījies citās sacensībās, kur bija zaudējis. Pēc cīņas viņš atzina, ka iepriekšējie zaudējumi atstājuši savu iespaidu,” stāsta treneris Atis Jencītis. Rezultātā R.Blūmam – 2.vieta savā svara kategorijā.

A.Karuzinam jau pirmā cīņa bija ar vienu no sacensību favorītiem. Šo cīņu viņš uzvarēja ar rezultātu 4:2. Alans pierādīja savu cīņas māku, ko parāda arī rezultāts. Fināla cīņā par 1.vietu Alans piedzīvoja zaudējumu. Laikam jau iepriekšējās cīņās bija patērēts daudz spēku. Rezultātā viņam – 2.vieta. Sacensībās panākumus guva arī K.Birnis, kurš ieguva 3.vietu. “Cīņā par 2.vietu Kalvis pretinieku pacēla sev uz pleciem, bet metiena laikā pretinieks veiksmīgi izlocījās. Pretinieks tomēr bija prasmīgāks. Kalvis palika 3.vietā,” stāsta treneris.


M.Jencītis visās cīņās guva tīras uzvaras, noliekot pretiniekus uz lāpstiņām, un ieguva 1.vietu.


“Šoreiz mūsu cīkstoņiem sacensības ir izdevušās. Puiši balvās saņēma diplomu un grāmatu par brīvās cīņas paņēmieniem. Pēc šādām veiksmīgām sacensībām reizē ar mācību gada beigām bērniem jāļauj atpūsties, jo pēdējā laikā esam braukuši uz sacensībām divas reizes mēnesī. Šobrīd tiek meklēti sponsori, lai jaunie cīkstoņi varētu piedalīties brīvās cīņas sporta nometnē. Treniņus brīvajā cīņā atkal uzsāksim 2.septembrī,” piebilst A.Jencītis.


Svētdien Gulbenes sporta centrā sporta kluba ”Gulbenes K.S.P.” cīkstoņi rādīja paraugdemonstrējumus pasākumā bērniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports