Brīvā cīņa: jaunie cīkstoņi gūst godalgas 2

Daugavpilī 3.februārī notika Daugavpils bērnu un jaunatnes sporta skolas atklātās meistarsacīkstes brīvajā cīņā, kur piedalījās 2002.-2004.gadā dzimušie cīkstoņi. Turnīrā piedalījās arī četri sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” trenera Ata Jencīša trenētie cīkstoņi – Alans Karuzins, Rolands Blūms, Mareks Jaņuns un Artūrs Maļiks.


A.Jencītis stāsta, ka sacensības bija organizētas, lai katram būtu iespēja cīnīties vismaz divas cīņas. Svara kategorijā līdz 42 kilogramiem startēja spēcīgi un tehniski cīkstoņi. A.Karuzinam visas cīņas bija ar Daugavpils novada cīkstoņiem. Alans visās cīņās izvēlējās pats aktīvi neuzbrukt, bet dotās uzbrukuma iespējas garām nelaida.


Divās cīņās Alans guva tehniskas uzvaras ar 10 punktu pārsvaru. Ar katru nākamo cīņu pretī stājās spēcīgāki pretinieki. Pretinieki mēģināja uzspiest sev izdevīgu cīņas taktiku, bet Alans neļāvās viņu provokācijām. Pretiniekiem bija jāsargā sevi un viņi nevarēja uzbrukt, bet Alans guva punktu pēc punkta. Viņš nebija zaudējis nevienu cīņu, bet cīņā par 1.vietu, kur pretinieks bija pieredzējis cīkstonis, Alanam tomēr nācās piekāpties. Cīņas karstumā viņš guva sāpīgu sasitumu, kas neļāva koncentrēties cīņai. Pēc cīņas Alans teica, ka rezultāts varēja būt cits. Pēc šī zaudējuma viņam bija vēl viena cīņa, jo bija vēl viens cīkstonis, kuram bija viens zaudējums. Alans bija noguris, jo ar pilnu atdevi bija cīnījies jau piecas cīņas, un arī gūtais sasitums neļāva pilnvērtīgi cīnīties. Šajā cīņā nācās piekāpties un rezultātā tika iegūta 3.vieta.


Rolands bija viens no jaunākajiem savā svara kategorijā (līdz 42 kilogramiem). Cīņās Rolands sastapās ar tehniski labi sagatavotiem un cīņas spara pilniem pretiniekiem, kuri nebija gatavi piekāpties, bet Rolands bija neapturams. Cīņas bija ar mainīgām sekmēm, jo bīstamās situācijās nācās nokļūt arī pašam Rolandam, bet viņam izdevās izlocīties. Ar katru cīņu viņš kļuva pārliecinātāks par savām spējām. Finālcīņā, pieļaujot kļūdu, Rolandam gan nācās piedzīvot zaudējumu un rezultātā iegūta 2.vieta.


M.Jaņuns (svara kategorijā līdz 9 kilogramiem) pirmajā cīņā guva tīru uzvaru, noturot pretinieku uz lāpstiņām, bet nākamajā cīņā nācās piedzīvot zaudējumu. Turpmākajā cīņā viņš sastapās ar spēcīgu un pieredzējušu cīkstoni.


Mareks atkal paļāvās tikai uz savu spēku un aizmirsa par cīņas tehniku. Rezultātā nācās piekāpties pretiniekam. A.Maļikam (svara kategorijā līdz 73 kilogramiem) šīs bija pirmās sacensības, kas radīja uztraukumu, lai gan viņš centās to neizrādīt. Cīņas viņam bija ar Daugavpils cīkstoņiem, kuri trenējas ilgāku lauku. Vairāku cīņu kopvērtējumā Artūrs tika pie savas pirmās medaļas, izcīnot 3.vietu.


“Šajās sacensībās nebija vāju cīkstoņu, bet uzvarēja labākie. Braucot mājās, mēs pārrunājām kļūdas, un jācer, ka puiši treniņos centīsies vairāk mācīties un cīņās nepaļausies tikai uz fizisko spēku,” piebilst treneris.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

svars

"...M.Jaņuns (svara kategorijā līdz 9 kilogramiem)..."
Kas tad tā par tādu svara kategoriju??? Ja nemaldos tik sver zīdainis līdz gada vecumam!!!

pirms 4 gadiem, 2016.02.20 11:20

nezināms

Tur bija domats 59kg un katrs var kļūdīties

pirms 4 gadiem, 2016.02.24 16:11

Sports