Brīvā cīņa: jaunie cīkstoņi veiksmīgi startē sacensībās Cēsīs

Pagājušajā svētdienā Cēsīs norisinājās cīņas sporta kluba “Ferrum” organizētās sacensības “III Pārrobežu sadraudzības čempionāts brīvajā cīņā”. Sacensībās piedalījās 120 jaunie cīkstoņi no Latvijas, Igaunijas, Krievijas.

Uz sacensībām devās arī trīs sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” cīkstoņi trenera Ata Jencīša vadībā – Artis Jencītis (svara kategorijā līdz 29 kg), Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 42 kg), Rolands Blūms (svara kategorijā līdz 53 kg), kā arī Gulbenes cīņas sekcijas cīkstoņi trenera Dzintara Abakoka vadībā – Sandis Abakoks, Tomass Dergačs, Gustavs Dergačs (visi trīs svara kategorijā līdz 29 kg) un Reinis Ķiploks (svara kategorijā līdz 33 kg). 

A.Jencītis, startējot spēcīgu un pieredzējušu zēnu konkurencē, ieguva 3.vietu. “Artis guva tīras uzvaras, bet cīņā par iekļūšanu finālā nācās piekāpties pēc punktiem. Šo cīņu Artis varēja uzvarēt, jo pretinieks visu laiku mēģināja tikai vienu paņēmienu – metienu pār gurnu, Artis zināja arī pretpaņēmienu, bet vecuma un auguma starpības dēļ tas neizdevās,” stāsta treneris.

A.Karuzinam finālcīņā pretī stājās pieredzējis un spēcīgs pretinieks no Jelgavas. “Cīņa sākās ar izlūkošanu, lai saprastu pretinieka izvēlēto taktiku. Alans gribēja izmantot savu ātrumu un uzbrukt no distances, bet pretiniekam izdevīgāka bija cīņa satvērienā. Alanam izdevās vairākas reizes satvert pretinieka kāju, bet pretiniekam izdevās atbrīvoties. Neuzmanības dēļ Alans zaudēja punktus un tālāko cīņas laiku bija jācīnās par punktu atgūšanu, savukārt pretinieks tikai aizstāvējās un izmantoja Alana kļūdas. Šo sacensību galveno cīņu Alans zaudēja ar trīs punktu starpību. Rezultātā A.Karuzinam 2.vieta,” stāsta A.Jencītis.

R.Blūms visas cīņas uzsāka strauji un, piespiežot pretinieku kļūdīties, guva punktus. Lai gan dažas reizes arī pats, neprecīzi izpildot paņēmienus, zaudēja punktus. Rolandam izdevās visus pretiniekus noturēt uz lāpstiņām, rezultātā viņš izcīnīja 1.vietu un saņēma uzvarētāja kausu. “Vasara visiem ir atpūtas laiks, prieks, ka zēni nav aizmirsuši apgūto, bet tie, kuri šovasar piedalījušies sporta nometnēs, ir apguvuši jaunus paņēmienus, un ir uzlabojusies arī viņu cīņas tehnika,” secina A.Jencītis.

S.Abakoks savā svara kategorijā ieņēma 3.vietu, T.Dergačs – 5.vietu, G.Dergačs – 5.vietu, R.Ķiploks izcīnīja 2.vietu.

Pievieno komentāru

Sports