Brīvā cīņa: mazajiem cīkstoņiem – pirmie starti

Sestdien Viljandi, Igaunijā, notika sacensības brīvajā cīņā, kur piedalījās cīkstoņi no Igaunijas un Latvijas.

Sacensībās startēja 80 mazie cīkstoņi 10 svara kategorijās. Startēja arī trīs sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” Ata Jencīša trenētie jaunie cīkstoņi – Everts Ignatjevs (svara kategorijā līdz 35 kg), Raitis Pušķis un Artis Jencītis (svara kategorija līdz 26 kg), kuri mācās tikai 1. un 2.klasē. Sacensības bija organizētas, lai katram būtu iespēja cīnīties vismaz divas cīņas. Konkurence svara kategorijā, kur startēja mūsu cīkstoņi, bija vislielākā – 14 dalībnieki.


E.Ignatjevam bija jācīnās ar vecākiem cīkstoņiem. “Pirmajā cīņā, kas Evertam tiešām bija pirmā cīņa sacensībās, pretinieks bija ar lielāku pieredzi un Everts vēl bija apmulsis. Nācās zaudēt diezgan ātri. Savukārt otrā cīņā, lai gan pretinieks bija vecāks, Everts nepadevās un cīnījās ar pilnu atdevi. Pretiniekam tikai ar lielām pūlēm izdevās gūt punktus. Cīņas beigās Evertam tomēr pietrūka spēka un šoreiz – zaudējums,” stāsta A.Jencītis.


“R.Pušķis pirmajā cīņā, nokļūstot aiz muguras, pretinieku ātri nogāza uz paklāja, bet, Raitim sākot darīt nākamo paņēmienu, pretiniekam izdevās izmukt un uzreiz uzbrukt. Raitim izdevās izvairīties, un, cīņai sākoties no jauna, pretinieks atkal bija uz paklāja. Šajā cīņā uzvarēja pieredze. Nākamajā cīņā Raitim bija līdzvērtīgs pretinieks. Raitis bija vadībā, pretinieku viņš pārspēja ātrumā, bet izdarīja kļūdu. Pretiniekam izdevās satvert Raiti tvērienā, no kā nevar tik viegli atbrīvoties, un viņš noturēja Raiti uz lāpstiņām.”


A.Jencītim pirmajā cīņā izdevās gūt uzvaru, kas radīja pārliecību par saviem spēkiem. “Nākamajā cīņā pretinieks strauji uzbruka un mēģināja Arti satvert aiz kājām, bet viņam izdevās pretinieku apturēt. Artim, lai pretinieku apgrieztu uz muguras, izdevās viņu satvert aiz rokas, bet pretinieks nepadevās un neļāva sevi pārgriezt. Tiesneši apturēja cīņu. Tai atsākoties, pretiniekam izdevās tvēriens, no kā Artis nevarēja atbrīvoties. Nākamajā cīņā pretinieks, strauji ieejot kājās, Arti nogāza uz paklāja. Viņš, satvēris Arti aiz abām kājām, neapstājoties trīs reizes apgrieza caur muguru un guva tehnisku uzvaru pēc punktiem,” stāsta A.Jencītis.


Viņš piebilst, ka uz šīm sacensībām nolemts braukt, lai redzētu citu mazo cīkstoņu prasmes un pārbaudītu gan savu vēlmi cīnīties, gan apgūtās prasmes.


“Mūsu sporta veidā, lai gūtu pieredzi un paaugstinātu meistarību, ir jāpiedalās sacensībās. Puikas cīnījās ar pilnu atdevi un no visas sirds. Katrs cīņā ar nepazīstamiem pretiniekiem parādīja cīņas paņēmienu, kas patīk un izdodas labāk, bet pietrūka prasmes izmantot tos. Pēc cīņām ar līdzvērtīgiem pretiniekiem puikas paši atzina, ka uzvarēt varējuši, bet mazliet trūcis prasmes. Mājās puiši atgriezās ar vēlmi turpināt trenēties un apgūt jaunus paņēmienus, lai nākamajās cīņās gūtu uzvaras.”

Pievieno komentāru

Sports