Brīvā cīņa: mazie sportisti Igaunijā gūst pieredzi un paaugstina meistarību

Svētdien Viljandos, Igaunijā, notika sacensības brīvajā cīņā, kur piedalījās 2006.gadā jaunāki cīkstoņi no Igaunijas, Latvijas un Krievijas.

Sacensības tiek rīkotas ar devīzi “Meklējam nākošo Olimpisko spēļu uzvarētājus”, informē treneris Atis Jencītis.


Sacensībās startēja 100 mazie cīkstoņi 10 svara kategorijās. Šajās sacensībās piedalījās arī divi sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” Ata Jencīša trenētie jaunie cīkstoņi – Artis Jencītis (svara kategorija līdz 29 kg) un Raitis Pušķis (svara kategorija līdz 32 kg), kuri mācās tikai 2. un 3.klasē.


Sacensības bija organizētas, lai katram būtu iespēja cīnīties vismaz divas cīņas. Svara kategorijā, kur startēja A.Jencītis bija vislielākā konkurence – 22 dalībnieki.


"Raitim Pušķim pirmā cīņa bija ar vecāku pretinieku, kurš mēģināja ieiet Raitim kājās. Raitis veiksmīgi aizstāvējās un viegli neatdeva punktus. Pretiniekam nekādā veidā neizdevās Raiti apgriezt uz muguras. Cīņas turpinājumā Raitis pats strauji iegāja pretiniekam kājās un nokļuvis aiz muguras, Raitis pretinieku satvēra ap vidukli un vairākas reizes pārvēla sev pāri, tā gūstot vairākus punktus. Raitim radās pārliecība par sevi un viņš atkal gribēja ieiet pretiniekam kājās, bet pretinieks to gaidīja un, izmantojot svara priekšrocības, piespieda Raiti pie paklāja. Pretiniekam izdevās satvert Raiti, lai apgrieztu un noturētu uz lāpstiņām. Nākošajā cīņā Raitis sastapās ar spēkā līdzvērtīgu pretinieku. Raitis, nokļūstot aiz muguras, pretinieku ātri nogāza uz paklāja, bet, Raitim sākot darīt nākošo paņēmienu, pretiniekam izdevās izmukt. Turpinājumā pretiniekam izdevās satvert Raiti tvērienā no kā nevar tik viegli atbrīvoties un noturēja Raiti uz lāpstiņām. Šajā cīņā uzvarēja pieredze un vēlme cīnīties," stāsta A.Jencītis.

Artim Jencītim bija vislielākā un var teikt spēcīgākā konkurence, jo šajā kategorijā startēja vairāki Krievijas jaunie cīkstoņi.

"Artim abas cīņas bija ar Krievijas cīkstoņiem, kuru cīņas taktika atšķiras. Pirmajā cīņā Artis bija spiests piekāpties spēka priekšā, lai gan Artim izdevās gūt punktus. Pretiniekam izdevās stingri satvert Arti un noturēt uz lāpstiņām. Nākošajā cīņā Artim bija vēl spēcīgāks pretinieks. Artis vairākas reizes nokļuva bīstamā situācijā, kad pretiniekam bija iespēja viņu noturēt uz lāpstiņām, bet Artim izdevās izmukt un apgriezties uz vēdera. Pretinieks guva tehnisku uzvaru pēc punktiem. Šī cīņa, lai arī zaudēta, daudz parādīja par Arta spējām un raksturu," atklāj A.Jencītis.

Treneris atzīst, ka šajās sacensībās tika gūta pieredze un paaugstināta meistarība. "Sacensībās redzējām citu jauno cīkstoņu apgūtos paņēmienus, vēlmi cīnīties un nepadoties. Puikas cīņā ar nepazīstamiem pretiniekiem parādīja cīņas paņēmienu, kas patīk un izdodas vislabāk, bet pietrūka prasmes aizstāvēties. Daudz varam mācīties no Krievijas cīkstoņiem, kuri jau pirmajās cīņas sekundēs uzbrūk un neļauj savam pretiniekam domāt un paņēmienus izpilda bez liekas domāšanas. Ja mūsu puiši treniņos strādātu ar atdevi, kādu parādīja sacensībās, rezultāti būtu citi," norāda A.Jencītis.

Pievieno komentāru

Sports