Brīvā cīņa: mazie sportisti sacenšas "Liepas kausā"

Pagājušajā sestdienā norisinājās cīņas sporta kluba „Ferrum” organizētās III pārrobežu sadraudzības čempionāta brīvajā cīņā
1.posma sacensības „Liepas kauss 2016”.

Sacensībās piedalījās 225 jaunie cīkstoņi no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Lietuvas, Krievijas. Gulbeni sacensībās pārstāvēja astoņi sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” Ata Jencīša trenētie cīkstoņi, kā arī pieci Gulbenes brīvās cīņas sekcijas komandas cīkstoņi Dzintara Abakoka vadībā.

Alīna Antipova (svara kategorijā līdz 60 kg) nebija noskaņota izaicināt likteni, visas pretinieces (no Latvijas, Igaunijas un Krievijas) viņa ātri nolika uz lāpstiņām. Rezultātā Alīnai – 1.vieta. Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 60 kg) arī bija neapturams – visās cīņās viņš guva gan tehniskas, gan tīras uzvaras. Cīņā par iekļūšanu finālā Alans pēc punktiem zaudēja cīkstonim no Jelgavas. Šajā cīņā Alans parādīja, ka prot būt apdomīgs un spēj sajust īsto mirkli uzbrukumiem. Cīņas beigās viņam izdevās skaists metiens, bet tas netika ieskaitīts, jo cīņa bija beigusies. Alanam vēl bija iespēja cīnīties par 3.vietu. Šajā cīņā Alans tomēr zaudēja spēcīgam un tehniskam pretiniekam no Krāslavas. Rolands Cīrulis (svara kategorijā līdz 47 kg) izvēlējās startēt augstākā svara kategorijā, kur viņš bija visjaunākais un visvieglākais, bet bija pārāks ātrumā. Finālcīņā Rolands sastapās ar trīs gadus vecāku cīkstoni un bija spiests piekāpties pieredzes priekšā. Rezultātā Rolandam - 2.vieta.

“Mūsu mazākais cīkstonis Raitis Pušķis (svara kategorijā līdz 27 kg) pirmajā cīņā zaudēja Polijas cīkstonim. Otrai cīņai Raitis noskaņojās labāk un rezultātā – 3.vieta. Artis Jencītis (svara kategorijā līdz 29 kg) parādīja vēlmi cīnīties. Viņš uzvarēja divus pretiniekus, bet turpmākajās cīņās pieredzes trūkums šoreiz neļāva gūt godalgotas vietas,” stāsta treneris. Pārējiem cīkstoņiem, zaudējot divas cīņas, nācās izstāties no turnīra.

Ņikita Fedotjevs svara kategorijā līdz 27 kg ieņēma 6.vietu. Tomass Dergačs svara kategorijā līdz 29 kg ieguva 5.vietu, Sandim Abakokam šajā pašā svara kategorijā – 9.vieta un Gustavam Dergačam – 11.vieta. Mareks Ādiņš svara kategorijā līdz 33 kilogramiem ierindojās 8.vietā.

Pievieno komentāru

Sports