Brīvā cīņa: meitenēm pirmās sacensības - veiksmīgas

Mūsu brīvās cīņas atlēti, piedaloties Ķekavas novada sporta skolas rīkotajās atklātajās sacensībās brīvajā cīņā jauniešiem, kur kopā piedalījās 340 dalībnieki, uzrādījuši labus rezultātus, īpaši meitenes.

Treneris Dzintars Abakoks stāsta, ka sporta klubu “Gulbenes K.S.P.” vecuma grupā 2007.-2008.gadā dzimušie pārstāvēja Ņikita Fedotjevs (līdz 36 kg), 2005.-2006.gadā dzimušie Sandis Abakoks (līdz 36 kg), Mareks Ādiņš (līdz 38 kg), Adrians Korniškovs (līdz 38 kg), kā arī no šī sporta kluba jaunākajiem sportistiem piedalījās divas meitenītes – 2009.gadā dzimusī Līva Kļava (līdz 30 kg) un Viola Deksne (līdz 26 kg).

Dz.Abakoks uzsver, ka meitenēm šīs bija pirmās brīvās cīņas sacensībās un ļoti veiksmīgas. “Viola, uzvarot vienu cīņu un vienā zaudējot, izcīnīja 2.vietu. Līva arī vienu cīņu uzvarēja un vienā piekāpās savai pretiniecei, rezultātā - 3.vieta. Priecēja tas, ka meitenes nenobijās un droši devās cīņā ar savām pretiniecēm, lai arī tā bija viņu pirmā pieredze šādās sacensībās,” stāsta Dz.Abakoks.

Savukārt zēniem ļoti labus rezultātus uzrādīja Mareks, uzvarot divas ļoti grūtas cīņas. Viņš nokļuva finālā, kur, aizvadot ļoti cienīgu cīņu, piekāpās Daugavpils sportistam. Adriānam un Ņikitam šoreiz neizdevās uzveikt savus pretiniekus, rezultātā Adriānam – 9.vieta, Ņikitam – 12.vieta. Sandim šoreiz nācās startēt lielākā svara kategorijā - līdz 36 kg, kas par 4 kg pārsniedz viņa personisko svaru, jo pēc nolikuma mazākas kategorijas nebija. Tāpēc bija grūti cerēt uz augstu vietu, jo pretinieki bija manāmi lielāki, bet Sandis nepadevās un vienu cīņu uzvarēja. Pēc pirmā puslaika, zaudējot pretiniekam ar lielu pārsvaru, Sandis tomēr noskaņojās, un pietiekami lielā sacensību pieredze ļāva viņam uzvarēt šajā cīņā, “noliekot pretinieku uz lāpstiņām”. Vēl divās cīņās Sandis tomēr zaudēja krietni spēcīgākiem pretiniekiem, rezultātā izcīnot 6.vietu.

“Prieks par sportistu veikumu šajās sacensībās!” saka Dz.Abakoks.

Pievieno komentāru

Sports