Brīvā cīņa: piedalās vērienīgās sacensībās Tallinā

Marta pēdējās dienās Tallinā (Igaunijā) notika vērienīgākās sacensības klasiskajā un brīvajā cīņā Baltijā. Arī Gulbeni šajās sacensībās pārstāvēja četri jaunie cīkstoņi, kuri piedalījās brīvās cīņas sacensībās.


Sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” jauno cīkstoņu treneris Atis Jencītis stāsta, ka sacensībās piedalījās deviņu valstu sportisti - Somijas, Zviedrijas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Vācijas, Norvēģijas, Dānijas. Kopumā cīnījās 84 cīņas klubi un sporta skolas.


“Sacensības tika pieteiktas arī Ginesa rekordam kā ar vislielāko dalībnieku skaitu jauniešu grupā Eiropā. Vai tas ir izdevies, nezinām, bet tik lielu cīkstoņu skaitu kopā vēl nebijām redzējuši. Kopā vienkopus tika pulcēti 878 dalībnieki, daļa no viņiem startēja abas dienas. Cīņas vienlaikus notika uz 10 paklājiem. Cīņas bija skaistas ar labu tehniku, parādīja cīkstoņu izturību un, protams, arī gribasspēku. Arī mūsu cīkstoņi katrs parādīja sevi no spēcīgākās puses un grūtās cīņās - caur asarām, dusmām un priekiem - izcīnīja pa punktam vien,” stāsta treneris.


Godalgotās vietās šoreiz gulbenieši neiekļuva, bet var lepoties, ka piedalījās tāda līmeņa sacensībās un pierādīja sevi daudziem konkurentiem.


No Gulbenes cīkstoņiem vislabāk veicās Alanam Karuzinam, kurš, cīnoties piecas cīņas, guva trīs uzvaras un ierindojās 5.vietā. “Ceturtā cīņa Alanam bija ar otrās vietas ieguvēju no Somijas. Uzvarot šajā cīņā, Alans būtu iekļuvis finālā un jau cīnītos par 1.vietu. Šoreiz nogurums un pieredzes trūkums neļāva uzvarēt,” stāsta treneris. Rolands Blūms svara kategorijā līdz 32 kilogramiem, kur piedalījās 23 dalībnieki, ieguva 16.vietu.


“Visās savās cīņās, lai gan zaudēja, Rolands bija guvis punktus. Rolands cīņās bija vadībā, bet cīņas karstumā izdarīja kļūdas, ko pretinieks nekavējās izmantot.” Mikam Jencītim bija iespēja cīnīties trīs cīņas.


“Miks uzvarēja vienu cīņu, otrā cīņā, esot vadībā, izdarīja kļūdu, kas nepalika nepamanīta. Trešā cīņa Mikam bija ar Igaunijas cīkstoni, kas bija pretendents uz 1.vietu, bet turnīrā ieguva 2.vietu, jo guva traumu. Mikam - rezultātā 5.vieta.”


Alīnas Antipovas pretinieces bija vecākas un jau pieredzējušas cīkstones. Viņas svara kategorijā startēja 15 dalībnieces. Pirmajā cīņā Alīnai - zaudējums. Otrajā cīņā viņa neļāva pretiniecei gūt vieglu uzvaru. Alīna cīnījās atbilstoši saviem spēkiem un prasmēm, bet pretinieces bija prasmīgākas. Rezultātā Alīnai – 11.vieta.


“Pēc sacensībām pārskatīju savu puišu cīņu video. Bija prieks par viņu attīstību. Ir augusi māka kustēties uz paklāja, cīņas tehnika un ir redzama viņu vēlme cīnīties. Sacensību laikā, kad viņi cīnījās, bija jājūt līdzi un, redzot viņu apjukumu, jāsaka priekšā, ko darīt. Pēc sacensībām biju zaudējis balsi,” stāsta A.Jencītis.

Pievieno komentāru

Sports