Brīvā cīņa: sporta kluba „Gulbenes K.S.P.” cīkstoņi gūst panākumus

Svētdien, 20.martā Daugavpilī notika Daugavpils bērnu un jaunatnes sporta skolas atklātais 2016.gada kadetu čempionāts brīvajā cīņā , kur piedalījās 1999.-2002.gadā dzimušie cīkstoņi.

Turnīrs tika organizēts ar mērķi paaugstināt sportistu meistarību un kā pārbaudes sacensības pirms Latvijas kadetu čempionāta.

Arī sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” trenera Ata Jencīša trenētie cīkstoņi bija uzaicināti piedalīties šajās sacensībās.

Sacensībās piedalījās Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 42kg) un Miks Jencītis (svara kategorijā līdz 54kg). Sacensības bija organizētas, pēc apļa sistēmas, kad katrs cīnījās katru. Sacensībās startēja labākie Daugavpils cīkstoņi.

Alans Karuzins vairākas cīņas bija spiests cīnīties abus puslaikus, jo pārsvaru nevarēja gūt ne viens no pretiniekiem. Šoreiz Alans pēdējā minūtē spēja saņemties un gūt izšķirošos punktus. Divās cīņās Alans guva tehniskas uzvaras, bet pārējās guva tīras uzvaras. Alans zaudēja tikai pirmās vietas ieguvējam un rezultātā izcīnīta 2.vieta.

Mikam jau pirmajā cīņā pretī stājās pieredzējis cīkstonis. Cīņas pirmajā puslaikā notika aktīva pretinieka izpēte, kad dažādu uzbrukumus veica gan viens, gan otrs cīkstonis. Otrā puslaika sākumā Miks bija zaudētājs, tāpēc bija jāuzbrūk, bet pretiniekam, izmantojot Mika kļūdas, jāizdara pret paņēmieni. Šajā cīņā Miks spēja izvairīties no kļūdām uzbrukumā un pats, notvēris pretinieku, pārmeta sev pāri. Pēc metiena Miks neatlaida tvērienu un noturēja uz lāpstiņām.

Cīņā ar 2.vietas ieguvēju Miks sākumā bija vadībā, bet atļāva ieiet sev kājās un zaudēja iegūto. Visa cīņa noritēja līdzvērtīgi pārmaiņus punktus guva abi cīkstoņi, bet iegūto divu punktu pārsvaru pretiniekam izdevās nosargāt.

Cīņā ar sacensību uzvarētāju Mikam neizdevās atrast pareizo „atslēgu”, lai pārņemtu iniciatīvu. Šajā cīņā nācās samierināties ar zaudējumu. Pārējās cīņās Miks guva gan vieglākas, gan grūtākas uzvaras un rezultātā izcīnīta 3.vieta.

Šīs sacensības bija vajadzīgas, lai dotu papildus motivāciju treniņos strādāt ar lielāku atdevi, un parādīja vēl neizlabotās kļūdas, ko jāpaspēj palabot līdz nākošajām sacensībām.


Pievieno komentāru

Sports