Brīvā cīņa: startē Latvijas meistarsacīkstēs jauniešiem 2

Sestdien, 22.oktobrī, Daugavpilī notika Latvijas Cīņas federācijas organizētās Latvijas meistarsacīkstes jauniešiem, kur piedalījās 2001. - 2003.gadā dzimušie cīkstoņi, kā arī varēja piedalīties 2004.gadā dzimušie cīkstoņi ar vecāku atļaujām.

Sacensībās startēja arī sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” Ata Jencīša trenētie cīkstoņi Alīna Antipova (svara kategorijā līdz 62 kg), Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 47 kg) un Rolands Blūms (svara kategorijā līdz 53 kg).
R.Blūmam bija jācīnās ar trīs gadus vecākiem cīkstoņiem.

“Cīņas viņam bija ar nezināmiem pretiniekiem. Pirms pirmās cīņas Rolands bija satraucies, bet cīnoties uztraukums netraucēja sajust pareizo mirkli, lai izdarītu metienu un noturētu pretinieku uz lāpstiņām. Nākamā cīņa bija aizraujoša, kad punktus pārmaiņus guva abi cīkstoņi. No nolikšanas uz lāpstiņām Rolandu paglāba viņa lokanība, bet pretinieku puslaika beigas. Pusminūti pirms otrā puslaika beigām pie rezultāta 10:10 Rolands pretinieku, turot aiz galvas un kājām, bija saliecis kamolā, bet pretinieka lāpstiņas nebija piespiedis pie paklāja. Tiesneši, izvērtējot cīņas gaitu, uzvaru piešķīra pretiniekam. Kopvērtējumā R.Blūmam – 7.vieta,” stāsta treneris.

“Alanam pretī stājās zināms pretinieks,tāpēc izvērtējām  iespējamās pretdarbības. Jau pirmā puslaika vidū Alans, kurš parasti ir ļoti apdomīgs un vienmēr izvērtē cīņas gaitu, nolēma pārņemt iniciatīvu un sāka pats uzbrukt. Viņš ielēca pretiniekam kājās, bet tvēriens neizdevās pietiekami ciešs, kas ļāva pretiniekam izdarīt pretpaņēmienu. Alanam šajā turnīrā nācās samierināties ar zaudējumu.”

Gan Alanam, gan Rolandam vēl palika cerība, ka viņu pretinieki nokļūs finālā, taču viņi pievīla un tālākās cīņas par 3.vietu izpalika.

Meitenēm cīņas bija organizētas katrai ar katru.

“Alīnai pirmajā cīņā pretī stājās cīkstone no Daugavpils, kuru Alīna vairākas reizes, ieejot kājās, nogāza uz paklāja un beigās arī noturēja uz lāpstiņām. Nākamajā cīņā viņa ar skaistu metienu nometa pretinieci uz muguras un noturēja uz lāpstiņām. Pēc tam Alīna cīnījās ar spēcīgu Daugavpils cīkstoni, kura, zinot Alīnas spējas, bija nolēmusi aizstāvēties un gaidīt  kļūdas. Arī šajā cīņā Alīna atrada iespēju izsist pretinieci no līdzsvara, gūt punktus un arī uzvarēt. Izšķirošā cīņa viņai bija ar pieredzējušu un viltīgu pretinieci, kura pati negribēja uzbrukt. Arī šajā cīņā Alīna nepārtraukti uzbruka, bet pretiniece aizstāvējās un gaidīja izdevīgu mirkli uzbrukumam, ko arī sagaidīja. Alīna zaudēja punktus. Lai tos atgūtu, viņa nepārtraukti uzbruka, kas deva rezultātu - Alīnai izdevās izdarīt skaistu metienu pār gurnu un gūt 4 punktus, bet šoreiz neizdevās noturēt uz lāpstiņām. Cīņā Alīna pēc punktiem zaudēja, bet kopvērtējumā viņa izcīnīja 1.vietu,” stāsta A.Jencītis.

Viņš secina, ka audzēkņi cīņās pieļāva kļūdas un pieņēma arī pārsteidzīgus lēmumus, bet tas deva cīņas pieredzi un norādīja, ka pat mazas kļūdas rada zaudējumu.

“Kopumā man ir prieks, jo mūsu Gulbenes cīkstoņi parādīja, ka ir spēcīgi pretinieki un cīnās līdz galam,” piebilst A.Jencītis.

Jāpiebilst, ka pagājušajā otrdienā biedrībā “Gulbenes K.S.P.” ieradās Latvijas cīņas federācijas prezidents Dzintars Urbančiks. Sarunās piedalījās Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis, biedrības “Gulbenes K.S.P.” pārstāvji un treneris Atis Jencītis.

“Tikšanās laikā runājām par cīņas sporta attīstību gan Latvijā, gan mūsu novadā (par paredzamo stadiona ēkas pārbūvi, kur paredzēta vieta arī cīņas zālei). Pārrunājām arī mūsu kluba bērnu tālāko izaugsmi gan sportā, gan izglītībā, spriedām arī par Latvijas Cīņas federācijas atbalstu talantīgiem cīkstoņiem. Mums ir prieks, ka mūsu bērni ir ievēroti un atzīti cīņas sportā un līdz ar to arī Gulbenes novads,” saka A.Jencītis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Tālis

Jūs te aprakstat, kā kāds mazs Jencīša students zaudē un zaudē, bet galveno atkal palaidāt garām. Šodien Latvijas Cīņas federācijas valdē ievēlēts Armands Zvirbulis!

pirms 4 gadiem, 2016.10.25 19:26

lūzera loģika

Ak tad pievīla vāji sagatavotie pretinieki,ka Jencīša audzēkņi neguva iespēju pacīnīties par 3.vietu!Izcils demagogs tas Atis ,bet varbūt vajag pašiem vairāk trenēties,lai nav jāgaida žēlastības dāvanas no pretiniekiem.

pirms 4 gadiem, 2016.10.26 12:15

Sports