Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvā cīņa: startē starptautiskās sacensībās

Rīgā 31.oktobrī notika 20. starptautiskās Paula Budovska piemiņas sacensības brīvajā cīņā. Šīs ir vienas no populārākajām cīņas sporta sacensībām Latvijā un Baltijas valstīs, un tajās ikreiz piedalās liels skaits jauno cīkstoņu, šogad sacensībās piedalījās 250 cīkstoņi no Moldovas, Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Sporta klubu “Gulbenes K.S.P.” sacensībās pārstāvēja trīs Ata Jencīša trenētie cīkstoņi – Alīna Antipova (svara kategorijā līdz 60 kg), Alans Karuzins (svara kategorijā līdz 45 kg), Miks Jencītis (svara kategorijā līdz 55 kg), Mareks Jaņuns (svara kategorijā līdz 59 kg). Sacensības bija organizētas tā, ka cīkstonis no sacensībām izstājās, zaudējot divās cīņās.

A.Jencītis stāsta, ka A.Karuzins (vecuma grupā 2002.-2004.gadā dzimušie) ieguva 6.vietu. Alanam bija jācīnās piecas cīņas, un zaudēja viņš tikai pirmās un otrās vietas ieguvējiem, bet sacensību noteikumi šoreiz nedeva iespēju turpināt cīņu par 3.vietu. Alanam šoreiz pietrūka veiksmes un mazliet uzņēmības.

M.Jencītis startēja 2000.gadā dzimušu un vecāku cīkstoņu grupā bez vecuma ierobežojuma. Pirmajā cīņā Miks zaudēja pieredzējušam un dažus gadus vecākam Krievijas cīkstonim, kas sabojāja garastāvokli visai dienai. Par spīti visam, Miks tomēr saņēmās un izšķirošajā cīņā, izdarot metienu, viņam izdevās pretinieku noturēt uz lāpstiņām, rezultātā tika izcīnīta 3.vieta. A.Antipova startēja 2001.gadā dzimušo un jaunāku meiteņu vecuma grupā. Tā kā meiteņu bija mazāk nekā zēnu, tad viņām cīņas notika katrai ar katru. Alīna guva tīras uzvaras, noliekot pretinieces uz lāpstiņām, bet, sastopoties ar viltīgāku pretinieci, nācās piekāpties pēc punktiem. Pretiniece, izmantojot Alīnas straujo uzbrukumu un pieļauto kļūdu, guva divus punktus un pēc tam veiksmīgi aizstāvoties noturēja savu pārsvaru. Alīnai nācās samierināties ar 2.vietu. M.Jaņuns šajās sacensībās sevi parādīja no labākās puses, jo katrā cīņā devās ar vēlmi uzvarēt un izpildīja trenera dotos uzdevumus.

“Cīņā par iekļūšanu finālā Mareks, esot vadībā, tikai pieredzes trūkuma dēļ zaudēja. Lai gan divās cīņās nācās piekāpties, rezultātā tomēr tika izcīnīta 3.vieta,” stāsta treneris. “Sacensībās visiem bija četras piecas cīņas un starp cīņām bija lieli pārtraukumi. Sacensības bija ilgas un grūtas, bet priecājamies, ka esam izcīnījuši godalgotas vietas. Esam parādījuši sevi, ka esam cīkstoņi, ar kuriem ir jārēķinās un kuri nepadodas.”

Pievieno komentāru

Sports