Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvā cīņa: startē vērienīgās sacensībās

Tallinā marta nogalē norisinājās vērienīgākās jauniešu sacensības grieķu-romiešu un brīvajā cīņā Baltijā. Sacensībās startēja arī sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” jaunie cīkstoņi trenera Ata Jencīša vadībā un Gulbenes brīvās cīņas sekcijas audzēkņi trenera Dzintara Abakoka vadībā.  

Sacensībās Tallinā piedalījās 1392 cīkstoņi no 154 klubiem un 17 valstīm. Dalībnieki pārstāvēja Igauniju, Somiju, Latviju, Krieviju, Kanādu, Baltkrieviju, Norvēģiju, Zviedriju, Lietuvu, Poliju, Nīderlandi, Ameriku un citas valstis. Pēc neoficiāliem datiem, tās var tikt ierindotas kā ceturtās lielākās sacensības visā pasaulē.

Svarīga attieksme pret treniņiem
Sporta klubu “Gulbenes K.S.P.” pārstāvēja astoņi jaunie cīkstoņi –  Alīna Antipova, Artis Jencītis, Rolands Bergmanis, Rolands Blūms, Alans Karuzins, Denijs Dubrovs, Miks Jencītis un Mareks Jaņuns.

“Vislabākais rezultāts bija R.Blūmam svara kategorijā līdz 40 kg, kurš ieguva 4.vietu, kas ir vērtējams kā augsts sasniegums. A.Karuzins svara kategorijā līdz 38 kg ieņēma 9.vietu. Visās savās cīņās viņš cīnījās līdz galam un parādīja raksturu. M.Jencītis svara kategorijā līdz 47 kg ieguva 6.vietu. Miks pārliecinoši uzvarēja gan somus, gan igauņus, bet nācās piekāpties citam Latvijas pārstāvim. Pēc šī zaudējuma Mikam bija grūti saņemties nākamajām cīņām un nācās piekāpties Krievijas un Igaunijas cīkstoņiem,” stāsta A.Jencītis.

“Miks un Alans cīņās bija pārliecināti par savām spējām un izdarīja skaistus paņēmienus un metienus. Skatoties viņu cīņas, bija redzams treniņos, kā arī sporta nometnē, kur viņi bija skolas brīvlaikā, ieguldītais darbs.” 


Mareks Jaņuns svara kategorijā līdz 59 kg ieguva 5.vietu. Viņš droši stājās pretī pieredzējušiem cīkstoņiem, taču nācās piekāpties viņu cīņas tehnikas priekšā.

“Pārējie mūsu cīkstoņi, zaudējot pirmās divas cīņas, izstājās no turnīra. Lielu iespaidu uz rezultātu atstāja uztraukums par piedalīšanos šādā lielā turnīrā. Mūsu mazākajiem cīkstoņiem R.Bergmanim un A.Jencītim vēl jāiemācās pārvarēt bailes un saprast, ka bez cīņas pie uzvaras nevar tikt. Pie medaļām šoreiz netikām, bet varam būt lepni, ka piedalījāmies tik augsta līmeņa sacensībās. Vēl vairāk pārliecinājos, ka rezultāts atkarīgs no sportista attieksmes pret darbu, treniņiem, daudzreiz arī no attieksmes pret apkārtējiem un, protams, no vecāku attieksmes pret sportu,” saka A.Jencītis.

Lielākās sacensības karjerā
Gulbenes brīvās cīņas sekcijas komandu pārstāvēja pieci dalībnieki. “Mūsu mazajiem cīkstoņiem šīs bija lielākās sacensības viņu sportistu karjerā. Pirmo reizi arī bija iespēja mēroties spēkiem tikai ar sava vecuma cīkstoņiem, jo visās iepriekšējās sacensībās nācās cīnīties arī ar krietni vecākiem cīkstoņiem. Visi mūsu sportisti uzrādīja labu sniegumu, aizvadot cienīgas cīņas un katrs izcīnot vismaz vienu uzvaru,” stāsta Dz.Abakoks.

“Reinim Ķiplokam veiksmīgas izlozes rezultātā ar vienu pārliecinošu uzvaru pietika, lai iegūtu augsto 6.vietu. Sandis Abakoks šoreiz bija vistuvāk medaļām. Viņš jau sākumā uzvarēja divas cīņas - vienu no tām pret cīkstoni, kurš vēlāk izcīnīja 1.vietu šajā svara kategorijā. Taču vēlāk pēc ilgāka pārtraukuma Sandis divās grūtās cīņās piekāpās šī turnīra 3. un 4.vietas ieguvējiem. Pirmajā puslaikā abās šajās cīņās viņš pēc punktiem bija vadībā, taču beigās nedaudz pietrūka gan sportiskās veiksmes, gan arī izturības. Kopumā mūsu puiši guva labu pieredzi, kas deva stimulu tālāk pilnveidot cīņas tehniku.” S.Abakoks svara kategorijā līdz 26 kg ieguva 7.vietu, Tomass Dergačs (līdz 26 kg) - 11.vietu, Gustavs Dergačs (līdz 26 kg) – 12.vietu, Mareks Ādiņš (līdz 29 kg) - 11. vietu un R.Ķiploks  (līdz 32 kg) – 6.vietu.

Pievieno komentāru

Sports