Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvā cīņa: zaudējumi nemazina vēlmi startēt sacensībās

Sporta kluba “Gulbenes K.S.P” mazie atlēti pirms svētkiem piedalījās starptautiskā turnīrā brīvajā cīņā “Daugavpils kauss 2013”. Sacensībās startēja Alīna Antipova, Ričards Malcāns, Miks Jencītis.


Sacensības notika divās vecumu grupās – 1998. līdz 2001.gadā dzimušie un 1997.gadā dzimušie un vecāki sportisti. Sacensībās bez Latvijas cīkstoņiem piedalījās arī Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas sportisti.


Treneris Atis Jencītis stāsta, ka meiteņu sacensībās ir mazāk, tādēļ viņām cīņas notika katrai ar katru. A.Antipovai bija četras cīņas. Pirmajā cīņā viņa uzvarēja. Alīna cīņā guva tīru uzvaru, noliekot pretinieci uz lāpstiņām.


“Otrā cīņa Alīnai bija ar Daugavpils cīkstoni. Pirmā puslaika beigās rezultāts bija 7:1 Alīnas labā. Lai uzvarētu, bija nepieciešams gūt tikai vienu punktu, bet pēc atpūtas pretiniece bija saņēmusies. Visu otro periodu starp meitenēm bija spraiga cīņa, bet ar rezultātu 10 pret 11 Alīnai cīņā zaudējums. Citu komandu treneri par šo cīņu teica – laba, skaista cīņa. Lai uzvarētu, pietrūka izturības un prasmes (cīņas paņēmienu zināšanas). Nākamās cīņas Alīna zaudēja. Pretinieces, redzot Alīnas iepriekšējo cīņu, vairs neuzskatīja viņu par iesācēju un jau cīņas sākumā uzbruka pirmās, neielaižoties diskusijās, turklāt tās bija cīkstones ar pieredzi,” stāsta treneris.


Puišu konkurencē bija daudz dalībnieku, tāpēc viņiem bija jāuzvar iepriekšējā cīņa, lai varētu cīnīties nākamajās. R.Malcāns zaudēja pirmajā cīņā, bet šoreiz zaudējums bija pēc punktiem. Arī Ričardam izdevās gūt punktus, bet pretinieks bija pieredzējis un guva tehnisko uzvaru.


“M.Jencītim varētu teikt, ka nepaveicās izlozē, jo pirmā cīņa jau bija ar spēcīgu cīkstoni no Lietuvas, kurš uzvarēja arī nākamajās cīņās un pretendēja uz iekļūšanu finālā. Pretinieks, ieejot Mikam kājās, pacēla viņu un piecēlās kājās, bet Miks aizsargājoties pārliecās pāri plecam un apķērās pretiniekam ap vidukli, tā pasargājoties no bīstama metiena. Šāda situācija šāda vecuma bērniem tiek uzskatīta par bīstamu, tāpēc tiesnesis pieņēma lēmumu apturēt cīņu un uzvaru piešķīra lietuviešu sportistam. Metiens uz aizmuguri, protams, tika izdarīts, bet ne ar tādu spēku, kā tas būtu, ja cīņa turpinātos,” stāsta A.Jencītis.


Treneris atzīst, ka šīs sacensības parādīja, ka jāmācās vēl ir daudz, tomēr viņam ir prieks, ka arī pēc zaudējumiem mazie cīkstoņi uz jautājumu, vai vēl brauks uz sacensībām, atbild apstiprinoši.

Pievieno komentāru

Sports