Bronza arī brīvās cīņas pārstāvim

Ventspilī no 13. līdz 15. jūnijam norisinājās Latvijas II Olimpiāde, kurā tika pārstāvētas 26 disciplīnas 22 sporta veidos. Visplašāk pārstāvētais sporta veids bija vieglatlētika - 485 sportisti. Otrajā vietā ir futbols - 235, bet trijnieku noslēdza cīņas sports - 223 dalībnieki.

Ventspilī bija ieradušies gandrīz 4000 dalībnieki no visām Latvijas pašvaldībām - 7 lielajām pilsētām un 26 rajoniem. Visplašāk pārstāvēta bija Rīgas pilsēta ar 427 dalībniekiem. Gulbenes rajona komanda bija ieradusies 64 dalībnieku sastāvā. Gulbenieši Olimpiādē piedalījās 6 sporta veidos: futbolā sievietēm un vīriešiem, basketbolā vīriešiem, brīvajā cīņā, šaušanā, vieglatlētikā un pludmales volejbolā dāmām un vīriešiem.

 

No pazīstamākajiem sportistiem Latvijas II Olimpiādē piedalījās Pekinas olimpisko spēļu kandidāti Viktors Ščerbatihs (svarcelšana), Romāns Miloslavskis (peldēšana), Afanasijs Kuzmins (šaušana), vieglatlēti Ineta Radēviča, Ainārs Kovals, Dmitrijs Miļkevičs, Jolanta Dukure, Ēriks Rags, BMX elite - pasaules čempions Māris Štrombergs, Latvijas BMX izlases treneris Ivo Lakučs, braucēji Artūrs Matisons un Edžus Treimanis, smaiļotāji Krists Straume un Kristaps Zaļupe un daudzi citi.

 

Gulbenes rajona komanda Olimpiādē izcīnīja divas bronzas medaļas - trešo vietu ieguva mūsu futbolistes, kā arī brīvās cīņas pārstāvis Jurijs Dubiņins, kas cīnījās svara kategorijā līdz 120 kg. Svara kategorijā līdz 96 kg 5.vietu ieguva Modris Niedra.


Šaušanā pa kustošo mērķi labākais sniegums Didzim Ozoliņam, kas izcīnīja 8.vietu. I sērijā viņš sašāva 92 punktus, II - 89, III - 91, tas deva iespēju kvalificēties finālam ar septītato labāko punktu summu, tomēr finālā šaušana neizdevās, tādejādi tika izcīnīta astotā vieta.

 

Vieglatlētikā piedalījās divi gulbenieši. Juris Gjačs 20 kilometru soļošanā ieguva astoto vietu, bet Ivars Logins lodes grūšanā ierindojās 9.vietā. Lai kvalificētos finālam, Ivaram pietrūka 1 centimetra.

 

Basketbolā pirmajā spēlē Gulbenes komanda tikās ar mājiniekiem Ventspili, tika piedzīvots zaudējums ar 59:90. Ventspilniekiem uzvaru diemžēl palīdzēja gūt tieši bijušie gulbenieši Raimonds Gabrāns un Pāvels Veselovs. Svētdienas rītā Buki cīnījās par 3.-4. vietu ar Liepājas vienību. Sākums bija ļoti daudzsološs par labu Gulbenes komandai. Vienubrīd pārsvars bija pat 15 punkti, tomēr iegūto pārsvaru neizdevās nosargāt un spēle noslēdzās ar 3 punktu deficītu - 76:79.

Pievieno komentāru

Sports