Bronzas godalgas Pasaules čempionātā 1

Latvijas bobsleja četriniekam beidzot izdodas izcīnīt medaļas Pasaules čempionātā
Latvijas bobsleja pirmā komanda - Jānis Miņins/ Daumants Dreiškens/ Oskars Melbārdis/ Intars Dambis - Pasaules čempionātā bobslejā guva vēsturiskus panākumus - puiši izcīnīja bronzas medaļas, kas ir pirmās izcīnītās medaļas līdz šim notikušajos 53 Pasaules čempionātos bobslejā četrinieku ekipāžām.

Četrinieku ekipāžām Pasaules čempionātā bija jāveic četri braucieni - divi sestdien un divi svētdien. Pēc pirmās dienas J.Miņina ekipāža kopā ar krievu pilota Aleksandra Zubkova ekipāžu atradās dalītā otrajā vietā, no amerikāņa Stīvena Holkomba atpaliekot 0,48 sekundes.

 

2.vietai zaudē pavisam nedaudz

Trešajā braucienā Latvijas bobslejisti zaudēja vienu pozīciju, savukārt Krievijas ekipāža atkāpās uz 4.vietu. Kļuva skaidrs, ka cīņa par sudraba godalgām notiks starp J.Miņina un vācieša Andrē Langes ekipāžām. Pirms pēdējā brauciena abas ekipāžas šķīra vien 0,01 sekunde. 1.vietā joprojām bija S.Holkombs. Pēdējo braucienu Latvijas labākā ekipāža veica ļoti labi, tomēr A.Langes četrinieks izrādījās mazliet ātrāks. S.Holkombs arī pēdējo braucienu veica vislabāk. Tādējādi amerikāņi ieņēma 1.vietu, vācieši 2.vietu, bet mūsu četrinieks - 3.vietu, 2.vietas ieguvējiem zaudējot nieka 0,03 sekundes.

 

Lepojas par novadnieku

Otra Latvijas ekipāža, kuru pilotē mūsu Edgars Maskalāns, šajās sacensībās ierindojās 16.vietā. Čempioniem šī ekipāža zaudēja 3,78 sekundes. "Dzirkstelei" E.Maskalāns atzīst, ka pēdējie šīs sezonas mači nav iznākuši, kā bijis plānots.

 

"Pasaules čempionātā nedrīkst tā kļūdīties, kā man gadījās divniekos pieļaut muļķīgu kļūdu. Arī četriniekos nebija nekas izcils. Diemžēl pievīla veselība, tieši uz Pasaules čempionātu sākās neizskaidrojami krampji kāju muskuļos, tāpēc startā nevarēju pārējiem pilnvērtīgi palīdzēt, galvenokārt domāju, kā nesaraut kādu muskuli un izturēt visus četrus braucienus. Trase amerikāņiem tiešām uzbūvēta ļoti sarežģīta - vajadzīga pieredze, lai labi nobrauktu. Liels prieks par Daumantu un komandas biedriem - beidzot izdevās izcīnīt Pasaules čempionāta medaļas, esmu lepns par savu novadnieku!" saka E.Maskalāns.

 

"Paldies līdzjutējiem, ka sekoja līdzi mūsu startiem, kritiķiem arī sveiciens. Domāju, ka sezona kopumā izdevās. Tagad kārtīgi jāatpūšas, jāsadziedē traumas un jāgatavojas nākamai sezonai."

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports