Buki aiziet un atgriežas

Vakar tika atklāta 2008./2009. Latvijas basketbola līgas sezona. Liepājā vietējās Liepājas "Lauvas" uzvarēja "Ķeizarmeža" komandu (63:52), savukārt mūsu Buki spēlēja ar otras Kurzemes basketbola pilsētas - Ventspils - basketbolistiem un ar 15 punktu starpību (62:77) smagā cīņā piekāpās ventspilniekiem.

Buki atgriežas - atgriezies ir ne tikai Buku vārds komandas nosaukumā, bet arī bijušie spēlētāji - Edmunds Gabrāns un Artūrs Brūniņš. Jaunpienācēji - Kārlis Žukovskis un Arnis Servuts, kurus varējām vērot darbībā jau pārbaudes spēlēs.

 

Gulbenē šosezon vairs nespēlē Toms Celmiņš (šosezon BK "Ķeizarmežs"), Mikus Sokolovs (BK "Ventspils"), Jānis Pozņaks (SK "Valmiera"), Māris Sniķis un Ritvars Traidāss.

 

Gulbenieši, gatavojoties sezonai, aizvadījuši 4 pārbaudes spēles,no kurām trīs notika izbraukumā. Tikai vienā no tām piedalījās komandas treneris Edmunds Valeiko, kurš lielāko gatavošanās posma daļu pavadīja kopā ar Latvijas basketbola izlasi, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram.

 

Arī ventspiliekiem nācās iztikt bez pāris spēlētājiem, kas spēlēja izlases sastāvā - Raimonds Gabrāns, Pāvels Veselovs, Juris Umbraško un Mareks Jurevičus.


Kopš pagājušās sezonas gan vienu, gan otru komandu ir skārušas pamatīgas izmaiņas.

 

Kopš 21. jūlija Ventspils komandas galvenā trenera pienākumus pilda Buku bijušais spēlētājs un vēlāk arī treneris Agris Galvanovskis, kurš pagājušajā sezonā Ventspilī bija otrais treneris. Kurzemniekiem pievienojies arī Gulbenes saspēles vadītājs Mikus Sokolovs. Komandā atgriezies arī agrākais ventspilnieku komandas biedrs Juris Umbraško, kurš piedalījās arī Latvijas izlases spēlēs. Sastāvu papildnājis arī Mareks Jurevičus - pagājušās sezonas Liepājas komandas līderis, Ronalds Zaķis no VEF Rīga, kā arī divi jauni leģionāri Tairons Brazeltons (ASV) - saspēles vadītājs un Giorgos Tsiakos (Grieķija) - spēka uzbrucējs/centrs.

Pievieno komentāru

Sports