Buki atmaksā VEF ar uzvaru Rīgā

ASK/Buki piektdien, 21.novembrī, Rīgā atmaksāja VEF komandai par viņu pāridarījumu iepriekšējā tikšanās dramatiskā cīņā spēlreizē Gulbenē. Šoreiz gulbenieši dramatiskā cīņā spēles izskaņā uzveica ar rezultātu 84:82. Savstarpējo spēļu summā esam vadībā ar +1. Rezultatīvākais Buku rindās bija Gundars Rauza - 21 punkts, 6 AB un 5 RP.

Lai gan veiksmīgāks spēles sākums izdevās mājiniekiem (5:0), Buki ātri vien atspēlējās un pat izvirzījās vadībā 9:12. Vefieši ātri vien sapelnīja 5 komandu piezīmes, kamēr bukiem pa visu pirmo ceturtdaļu - tikai 1 piezīme. Izmantojot pretinieku pieļautās kļūdas aizsardzībā, gulbeniešiem izddevās saglabāt nelielu pārsvaru - 20:23.

Otro ceturtdaļu Gundars Rauza uzsāka ar precīzu tālmetienu (22:28) un vēl pēc četrām nospēlētām minūtēm Lūks Kūpers izdarĪJA piezīmi uz trīspunktu līnijas pret Uldi Rudzīti - vēl viegli gūti trīs punkti Buku kontā (25:33). Lai arī VEF atspēlēJA 5 punktus, arī Edmunds Gabrāns spējA atbildēt ar to pašu - 32:38.

Vēl 2 minūtes pirms puslaika beigām VEF izdevās samazināt rezultāta starpību līdz -2 (38:40), taču Buki nepadevās un puslaiku noslēdza ar rezultātu 40:47 - +7 Gulbenei!

Un arī trešo ceturtdaļu Buki godam turējās pretī VEF asajiem uzbrukumiem. Arī šīs desmit minūtes iesākās ar viesu tālmetienu - no tālās distances precīzs šoreiz bija Artūrs Brūniņš (42:50).

Ilgāku laiku abām komandām neizdevās mainīt rezultātu - Buki piespieda VEF bieži kļūdīties, taču nespēja pretinieku kļūdas pārvērst punktos. Pēc ilgāka pārtraukuma Gundars Rauza burtiski sadragāja VEF aizasrdzību - vispirms 2p, tad 2 p. ar sodu un vēlāk arī 1 no 2 soda metieniem (48:56). Un jau pēc Artūra Brūniņa kārtējā tālmetiena Bukiem jau bija +11 (48:59). Punktu trešajam preiodam pielika Gundars Rauza ar vēl vienu precīzu tālmetienu, saglabājot 11 punktu pārsvaru (53:64).

Gundaram Rauzam jau bija gūti 18 punkti.

Gulbenieši arī lieliski uzsāka pēdējo ceturtdaļu - vispirms Bruno Kļaviņš bloķēja Māra Gulbja metienu un pēc tam arī Koļesņikovam piezīme uz 3 p.-līnijas pret Artūru Brūniņu (53:67). Tomēr VEFam īsā laikā izdevās atspēlēt 5 punktus, kas lika Buku trenerim ņemt minūtes pārtraukumu. Pēc Rauzas un Gabrāna tālmetieniem mūsējiem joprojām bija +7 (70:77). Nākamajās 2 minūtēs rīdziniekiem izdevās izrāviens - 8:3 (78:81).

Pēdējās 40 sekundes bija ļoti dramatiskas. Andrejs Jansons izpelnījās piezīmi pret Koļesņikovu - jau nākamās sekundēs Koļesņikovam piezīme pret Jansonu - abi realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem (79:82). Satraukums prasīja savu un vēl 10 sekundes pirms beigām Jansons pieļāva kļūdu saspēlē un Brūniņš nopelnīja piekto piezīmi (81:82). Taču arī Koļesņikovs nerealizēja izmesto tālmetienu un sešas sekundes pirms spēles beigām Kūpers nopelnīja piezīmi pret Gabrānu - 2 soda metieni (81:84). Vēl pēc četrām sekundēm Jeromanovs pretiniekiem realizēja tikai 1 no 2 soda metieniem - rezultāts 82:84.

Edmunds Valeiko: "Nospēlējām labu spēli un tiešām bijām pelnījuši uzvarēt. Ja spēles beigās nebūtu pieļāvuši muļķīgas kļūdas, tad rezultāta starpība varēja būt lielāka - varējām arī zaudēt. Puiši parādīja labu spēli un tomēr uzvarēja."

VEF Rīga - ASK/Buki 82:84 (20:23; 20:24; 13:17; 29:20).

ASK/Buki: Rauza 21p.+6AB+5RP, Brūniņš 16p, Jansons 14p.+5AB, Gabrāns 13, Rudzītis 10, Kazāks 8, Kļaviņš 2.