Buki mājas spēlē piekāpjas Ogres komandai

BK "Gulbenes Buki" basketbolisti vakar, 2. decembrī, piedzīvoja zaudējumu mājas spēlē, atzīstot BS "Ogre" komandas pārākumu ar rezultātu 66:89. Rezultatīvākie mājinieku rindās bija Artūrs Lūsis ar 20 punktiem un 11 atlecošajām bumbām, kā arī Vents Veinbergs - 19 punkti. Viesiem Jānim Antropam - 22 punkti un Kristapam Dārgajam - 19 punkti un 9 AB.

Buku komandai spēles rezultātu atklāja Artūrs Lūsis ar tālmetienu, uz ko arī ar veiksmīgu tālmetienu atbildēja Antrops 3:3. Līdz pirmās ceturtdaļas vidum rezultāts saglabājās neizšķirts (8:8), taču tad Veinbergam un Lišikam izdevās izvirzīt Bukus vadībā ar 14:10.

Spēles 8. minūtē pēc Sanda Bukša bloka ar punktu guvumu no groza apakšas atzīmējās Ingars Aizpurs (18:12). Vēl pēc minūtes precīzs no tālās distances bija Veinbergs - Bukiem jau 9 punktu pārsvars (21:12). Minūti pirms ceturtdaļas beigām Rihardam Strautam tomēr izdevās atgūt trīs punktus, rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas 21:15 - Buku labā.

Otro ceturtdaļu Ogres komanda iesāka pārliecinošāk. Jau ceturtdaļas otrās minūtes sākumā rezultāts tika izlīdzināts (21:21), uzreiz pēc tam ogrēniešiem arī izvirzoties vadībā ar 25:21. Buki atzīmējās ar punktu guvumu tikai šīs ceturtdaļas 4. minūtē, taču zaudēto atgūt vairs neizdevās. Ceturtdaļas vidū tagad jau viesiem bija iekrāts 9 punktu pārsvars (23:32). Pirmo puslaiku Ogres komanda jau noslēdza savā labā ar rezultātu 44:33.

Iesākoties otrajam puslaikam, viesu ofensīva turpinājās. Pirmajās trīs ceturtdaļas minūtēs pārsvars tika palielināts līdz +16 (36:52). Ceturtdaļas vidusdaļā pēc vairākiem Pāvela Pastušeņas pretinieku bloķētiem metieniem Gulbenes komandai pārsvaru izdevās samazināt līdz -13 (40:53). Tomēr otru ceturtdaļas pusi neizdevās turpināt tikpat veiksmīgi, uz Ogres komandas nākamajās 2 minūtēs gūtajiem 15 punktiem gulbenieši spēja atbildēt vien ar 3 punktiem, kopumā zaudējot jau ar rezultātu 43:68.

Ceturtdaļu ar pēdējo sekunžu tālmetienu gandrīz no laukuma centra noslēdza Ingars Aizpurs - rezultāts 50:73.

Spēles pēdējās desmit minūtes komandas aizvadīja, cīnoties kā līdzīgs ar līdzīgu. Ceturtdaļai iesākoties, Bukiem izdevās atgūt vienu punktu, taču savas komandas kļūdas aizsardzībā izlaboja Rihards Strauts, gūstot 4 punktus pēc kārtas (55:81).

Pēc Buku pieprasītā minūtes pārtraukuma rezultātu atkal izdevās samazināt (59:81). Pēc ceturtdaļas vidū Lišikam piešķirtās 4. piezīmes Artūrs Lūsis bloķēja Renāra Magones metienu, neļaujot realizēt 3 punktus. Taču nākamajās trīs minūtēs sekoja neprecīzi Buku metieni un kļūdas aizsardzībā, kas jau atkal ļāva pretiniekam palielināt pārsvaru (59:86). Spēles pēdējās 2 minutes labāk izdevās nospēlēt mājiniekiem, samazinot rezultāta starpību atkal līdz -23 (66:89).

"Komanda uz šo spēli bija labi mobilizējusies, un pirmā ceturtdaļa, varētu pat teikt, bija līdz šim šīs sezonas labākā ceturtdaļa, tādēļ likumsakarīgi, ka mēs pirmās desmit minūtes uzvarējām, jo īpaši prieks, ka pret tik spēcīgu komandu, kāda ir BS "Ogre". Taču ar katru spēli liekas, ka spēlētāji sāk taupīt spēkus, neizmanto iekšējās rezerves līdz galam, kas arī, praktiski, mūs iegāza. Visas spēles gaitā ik pa laikam bija kādas labi nospēlētas 2 minūtes, taču uzreiz pēc tam atkal "iekritām tādā kā bedrē". Spēles gaitā Ogres komanda mums "uzspieda" savu spēli. Taču šī noteikti bija labāka spēle, nekā pirmā ar "Ogri" un, iespējams, ka 3. un 4. spēli aizvadīsim vēl labāk! Varbūt nevaram vēl sagatavoties visām 40 spēles minūtēm, BET, atkal, iepriekšējā mačā pret Saldus spēlētājiem neko sliktu nevaru teikt, koncentrācija bija uz visām 40 minūtēm - Saldus sportistus izglāba tikai metienu precizitāte, kas bija pēdējā ceturtdaļā. Bet, kā ir, tā ir. Protams, varbūt pat labāk būtu, ja pirmo ceturtdaļu pat zaudētu un pārējās aizritētu arvien progresīvāk, bet nu pagaidām sanāk otrādi. Vēl trūkst koncentrēšanās spēju, ko pavada arī nogurums, kas krājas no spēles uz spēli," spēli komentē "Gulbenes Buku" galvenais treneris Arvis Steckis.

"Spēles sākumu nospēlējām agresīvāk, bet pēc tam atkal "spēle palaidās". Spēles vidusdaļā pietrūka spēka. Sākumsastāvs mums tomēr stiprāks, taču "otrie" vēl nebija īsti gatavi tādai pretestībai," pēc spēles saka Buku spēlētājs Ingars Aizpurs.

BK "Gulbenes Buki" - BS Ogre 66:89 (21:15; 12:29; 17:29; 16:16).

Gulbenes Buki: Lūsis 20p.+11AB, Veinbergs 19p. (9 kļ.), Aizpurs 13p.+7AB, Lišiks 6p., Bukšs 4p., Šimanovskis 2p., Pastušeņa 2p., Karolis, Matisons, Vīksna, Aleksejevs.

Ogre: Antrops 22p., Dārgais 19p.+9AB, Strauts 15p., Zēns 8p., Vilks 7p., Pavlovskis 6p., Jonāts 4p., Bremze 4p., Švēde 2p.+7RP., Magone 2p..