Buki piedzīvo neveiksmi Rīgā pret turnīra tabulas līderi

Vakar 2009.gada pēdējā spēlē Gulbenes Buku komanda piedzīvoja sakāvi pret Biznesa augstskolas "Turība" komandu ar rezultātu 115:73. Rezultatīvākais no Bukiem šajā spēlē bija Vents Veinbergs ar 20 gūtajiem punktiem. Savukārt Turības komandā galvenie punktu guvēji bija Edmunds Dukulis (26 punkti) un Ēriks Visockis (18 punkti).

Komandu sākumsastāvi:

BA "Turība" - Kristaps Šteinbergs, Mārtiņš Motivāns, Edmunds Dukulis, Roberts Mednis, Normunds Sondors.

BK "Gulbenes Buki" - Pāvels Pastušeņa, Sandis Šimanovskis, Artūrs Lūsis, Vents Veinbergs, Ingus Jakovičs.

Pirmie spēles metieni Bukiem bija neprecīzi. Ar kārtējo pirmo punktu guvumu spēlē atzīmējās Artūrs Lūsis (3:2). Jau no pirmās spēles minūtes rīdzinieki atradās vadībā, ātri vien iekrājot nelielu pārsvaru, neļaujot Bukiem atspēlēties vairāku minūšu garumā (9:2).

Ceturtdaļas vidusdaļā gulbeniešu pieļautās kļūdas joprojām traucēja samazināt starpību (17:4). Tikai pirmās ceturtdaļas pēdējās minūtes vismaz uzbrukumā izdevās aizvadīt mazliet veiksmīgāk, rezultāts pēc nospēlētām pirmajām 10 minūtēm - 26:9.

Otro cetrutdaļu Gulbenes basketbolisti jau iesāka daudz veiksmīgāk. Pusotras minūtes laikā izdevās atgūt 8 punktus, pretiniekam ļaujot iemest tikai divus (28:17). Tomēr veiksmīgi turpināt iesākto neizdevās - Turība guva 8 punktus pēc kārtas (36:17). Jau atkal periodiski visas ceturtdaļas garumā Bukiem izdevās samazināt starpību līdz -14, tulīt pēc tam atkal zaudējot kontroli spēlē un ļaujot pretiniekam atkārtoti palielināt pārsvaru.

Ceturtdaļas beigas Turība nospēlēja stabilāk, neļaujot vairs samazināt iekrāto pārsvaru. rezultāts pēc pirmā puslaika - 54:34.

Otrā puslaika sākums Bukiem atkal bija neveiksmīgs - pirmajās četrās minūtēs izdevās gūt tikai 3 punktus (62:37). Uz Veinberga veiksmīgo tālmetienu ceturtdaļas vidū Turība atbildēja ar 14 puntkiem pēc kārtas (76:40).

Ceturtdaļasotrā pusē Krišs Matisons atzīmējās ar diviem tālmetieniem, līdz ar to vēl mazliet samazinot mājinieku pārsvaru (80:46), taču viņa aktivitātes laukumā "piebremzēja" pret Mārtiņu Teteri nopelnītā piezīme. Pēc nospēlētām 30 minūtēm rezultāts jau - 87:48.

Pēdējo ceturtdaļu komandas jau aizvadīja līdzīgā cīņā. Ceturtdaļas sākumā pēc Visocka tālmetiena Veinbergs guva četrus punktus. kas gan ļāva samazināt pārsvaru par 3 punktiem (90:54), taču drīz pēc tam pēc katra Gulbenes komandas punktu guvuma rīdzinieki atbildēja ar 6 gūtiem punktiem pēc kārtas, tādējādi līdz ceturtdaļas vidum palielinot rezultāta starpību līdz +46 (107:61).

Pēdējās divās spēles minūtēs vēlreiz ar veiksmīgiem metieniem no tālās distances atzīmējās gan Matisons, gan Korulis, vēl pēdējo reizi samazinot rezultāta starpību.

Turība guva uzvaru spēlē ar rezultātu 115:73.

BA "Turība" - BK "Gulbenes Buki" 115:73 (26:9; 28:25; 33:15; 28:25).

Gulbenes Buki: Veinbergs 20p., Jakovičs 14p., Matisons 11p., Lūsis 9p., Lišiks 8p.+5AB, Korulis 4p., Pastušeņa 2p.+5AB, Vīksna 2p., Aleksejevs 2p., Bukšs, Karolis.

Turība: Dukulis 26p.+8AB, Visockis 18p., Sondors 14p., Teters 13p., Kravčuns 11p., Motivāns 10p..