Buki piedzīvo zaudējumu pret Aisciai

Vakar vakarā izšķīrās ASK/Buki turpmākais liktenis SEB BBL Challenge Cup. Buki piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pašā spēles izskaņā pret Aisciai komandu, tādējādi ieņemot tikai 8. vietu B grupas turnīra tabulā. Sešiniekā iekļuva Liepājas un Ķeizarmeža komandas, aiz sevis 7. vietā atstājot Suduvas komandu.

Lai arī spēles sākums Bukiem izdevās mazliet pasīvs uzbrukumā, kas ļāva Aisciai iegūt nelielu pārsvaru (7:2), jau nākamajās 3 minūtes Buki atguva zaudēto un izlīdzināja rezultātu (11:11). Atlikušo ceturtdaļas laiku komandas cīnījas punkts punktā, tomēr par spīti Jansona un Rauzas pēdējiem veiksmīgiem uzbrukumiem, punktu ceturtdaļai pielika Dimsa ar diviem punktiem no groza apakšas (24:23).

Otro ceturtdaļu izdevās iesākt veiksmīgāk, piespiežot pretiniekus kļūdītites. Aisiai jau 4 komandu piezīmes pirmajās minūtēs. Pie piektās piezīmes un Gabrāna diviem realizētajiem soda metieniem jau atkal izlīdzināja rezultātu (29:29). Līdz pat astotajai minūtei Bukiem izdevās noturēt minimālo 2 punktu pārsvaru. Pirmā puslaika pēdējo minūšu varonis neapšaubāmi bija Uldis Rudzītis, kurš realizējot vairākus ītālmetienus izvirzīja Gulbenes komandu vadībā jau par 7 punktiem (37:44). Uldis Rudzītis pirmajā puslaikā realizēja 4 no 6 tālmetieniem, viņa kontā 12 punkti, tāpat arī Andrejam Jansonam.

Šoreiz Aisciai iesāka ceturtdaļu ar 3 tālmetieniem (46:44), taču uzreiz pēc tam arī Bukiem izdevās izrāviens 7:0 un tika atgūts 5 punktu pārsvars (46:51). Ceturtdaļas vidū gulbeniešus neapstādināja arī Gabrāna 4. piezīme, rezultāts - 47:54. Ceturtdaļas beigās gan Buku uzbrukumos sākās haoss, viena kļūda pēc otras un trīs sekundes pirms ceturtdaļas beigām Dimsa izlīdzināja rezultātu 58:58.

Pēdējās desmitminūtes sākumā Aisciai izdevās izvirzīties vadībā jau par 8 puntkiem (68:60) - 7 minūtēs Buki spēja gūt tikai 2 punktus. Tomēr jau atkal pēdējās ceturtdaļas vidū ar Gabrāna un Brūniņa tālmetieniem izdevās samazināt starpību līdz -2 (68:66).

Minūti pirms spēle beigām Jansons izlīdzināja rezultu (72:72). Neizšķirts saglabājās arī vēl pusminūti līdz spēles beigām 74:74. Mājiniekiem uzbrukuma pēdējā sekundē izdevās realizēt tālmetienu. Tomēr līdz ar spēles beigu signālu Brūniņa raidītais trīspunktu metiens lidoja garām grozam un Buki šoreiz piekāpās Aisciai ar rezultātu 77:74.

Aisciai - ASK/Buki 77:74 (24:23; 13:21; 21:14; 19:16).

ASK/Buki: Rudzītis 19p.+5RP, Jansons 18p.+6AB, Rauza 12p.+7RP, Brūniņš 11p.+5AB, Gabrāns 9p.+6RP, Kazāks 5p..