Buki piekāpjas 3. spēles pagarinājumā 1

Šovakar, 13. novembrī, Gulbenes Buki aizvadīja pirmo no šajā nedēļas nogalē paredzētajām divām izbraukuma spēlēm. Bukiem laukumā šodien devās arī Mikus Sokolovs, palīdzot cīnīties par uzvaru visas spēles četras ceturtdaļas un trīs pagarinājumus, gūstot 31 puntku un 11 atlecošās bumbas.

Spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki, uzreiz izvirzoties vadībā ar 5:0. Piecu punktu pārsvaru Saldus asketbolistiem izdevās saglabāt arī līdz ceturtdaļas vidum (9:4). Tomēr pirmās ceturtdaļas otrā pusē spēle pamazām sāka izlīdzināties un līdz ar ceturtdaļas beigu signālu Agris Kazāks ar tālmetienu vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz -3 (15:12).

Spēles otrā ceturtdaļa abām komandām izvērtās mazrezultatīva, taču jau uzreiz, spēlei atsākoties, Sokolovs ar precīzu tālmetienu izlīdzināja rezultātu (15:15), un ceturtdaļas otrajā pusē šādā pašā veidā pirmo reizi spēlē izvirzīja Bukus vadībā (19:18). Pateicoties Ingara Aizpura precīzajiem soda metieniem puslaika pēdējās minūtēs, vadību izdevās nosargāt (25:22).

Trešās ceturtdaļas sākumā savukārt mājinieki izlīdzināja rezultātu (27:27). Visu trešo ceturtdaļu turpinājās cīņa par katru punktu, vienai vai otrai komandai esot vadībā. Ar precīzu metienu pēdējā sekundē Dāvis Zeps Saldus komandai atguva 3 punktu pārsvaru (43:40).

Pēdējo ceturtdaļu lieliski iesāka Agris Kazāks, realizējot 3 punktus un jau atkal izlīdzinot rezultātu (43:43).

Vēl tikai ceturtdaļas vidū Saldus basketbolistiem izdevās neliels 5 punktu izrāviens (53:48), taču drīz pēc tam arī šo pārsvaru Bukiem izdevās likvidēt - vispirms vēl viens precīzs Kazāka tālmetiens un jau nākamajā pretinieku uzbrukumā bumbu pārtvēra Mikus Sokolovs un pēc Aizpura rezultatīvas piespēles izvirzīja Bukus atkal vadībā (54:53). Spraiga cīņa turpinājās līdz pat spēles pēdējām sekundēm. Minūti pirms spēles pamatlaika beigām Dāvis Pabērzs atguva savai komandai minimālu pārsvaru (59:58). Un
tikai 8 sekundes līdz spēles beigu signālam Ingars Aizpurs, realizējot vienu no diviem soda metieniem, panāca atkal neizšķirtu - 59:59.

Spēles pagarinājumā par diviem punktiem priekšā bija mājinieki un kaut arī katru reizi Bukiem izdevās atgūt neizšķirtu, minūti pirms pirmā pagarinājuma laika beigām pēc Krišjāņa Valtera bloka Agris Kazāks izpelnījās piezīmi, līdz ar to Ainars Tomašs ar precīziem soda metieniem atguva mājiniekiem 3 punktu pārsvaru. Tomēr Buki nepadevās un 25 sekundes pirms pagarinājuma beigām Gundars Rauza ar precīzu tālmetienu atkal izlīdzināja rezultātu (71:71), pagarinot spēles laiku vēl par 5 minūtēm!

Otrā pagarinājuma sākumā jau atkal par diviem punktiem priekšā bija Saldus komanda, tomēr Buki, parādot stabilu spēli, atguva zaudēto. Un arī otrajā minūtē Saldus iegūtais 3 punktu pārsvars Bukiem nebija šķērslis - Sokolova tālmetiens rezultātu jau atkal izlīdzināja. Divas minūtes pirms otrā pagarinājuma beigām Normunds Lišiks ar precīziem soda metieniem un Gundara Rauzas 2-punktiem Bukiem guva jau 6 punktu pārsvaru (82:76).

Saldus komanda ar precīziem soda metieniem vispirms samazināja starpību līdz -3 un jau atkal pēdējās sekundēs šoreiz ar Toma Kārļa Broka tālmetienu rezultāts tika izlīdzināts - 83:83, komandām turpinot spēli nu jau trešajā pagarinājumā!

Šoreiz ar soda metieniem sešu punktu pārsvaru ātri vien ieguva mājinieki (91:85). Šādā veidā - ar soda metieniem - pārsvaru izdevās arī nosargāt (95:89). 11 sekundes pirms pagarinājuma laika beigām Sokolovs jau atkal ar precīzu tālmetienu samazināja rezultāta starpību vēlreiz līdz -3 (97:94), tomēr pēdējās sekundēs veiklāki bija mājinieki - Krišjāņa Valtera precīzais divpunktu metiens pielika punktu šai garajai spēlei - 99:94!

BK Saldus - Gulbenes Buki (15:12; 7:13; 21:15; 16:19; 12:12; 12:12; 16:11 ).

Gulbenes Buki: Sokolovs 31p.+11AB, Aizpurs 23p.+17AB, Rauza 16p.+7AB, Kazāks 14p.+7AB,
Šimanovskis 4p.+6AB, Kalniņš 4p., Lišiks 2p..

BK Saldus: Zeps 34p., Pabērzs 17p., Tomašs 10p., Valters 9p., Ķenavs 9p., Pušilovs 7p..

Nevar ņemt spēli , ja četriem sastāva spēlētajiem laukumā pavadītājs laiks ir tuvu 50 min., un plus vienam no viņiem 10 kļūdas ,no 22 uz visu komandu .

pirms 8 gadiem, 2010.11.14 09:51