Buki piekāpjas arī Saldus komandai

Vakara, 1.novembrī, Gulbenes Buki pēc saspringta spēles sākuma ar rezultātu 93:71 tomēr piekāpās Saldus komandai . Rezultatīvākais gulbeniešu rindās bija Artūrs Lūsis, viņa kontā 20 punkti un 8 atlecošās bumbas, savukārt mājiniekiem rezultatīvākais bija Toms Celmiņš ar 24 gūtajiem punktiem.

Spēles sākumā abas komandas cīnījās līdzvērtīgi, līdz pat pirmās ceturtdaļas vidum tika saglabāts neizšķirts rezultāts. Turpinājumā Bukiem izdevās veiksmīgāk uzbrukt pretinieku grozam, īsā laikā iekrājot 8 punktu pārsvaru (16:8).

Ceturtdaļas otrā pusē Saldus komanda jau bija sasniegusi piezīmju normu, kas viņiem liedza samazināt rezultāta starpību. Saldēniešiem piesardzīgāk spēlējot ceturtdaļas beigās, tomēr izdevās uz pusi samazināt rezultāta starpību. Pēc pirmajām 10 minūtēm Buki vadībā ar 25:21.

Piezīmes un kļūdas otrās ceturtdaļas sākumā Buku izpildījumā ļāva mājiniekiem izlīdzināt rezultātu jau 2. minūtē (25:25). Pēc Dilevkas slam dunk tika atgūta vadība spēles 4. minūtē. Taču Gulbenes komandai līdera omu sāka uzņemties Artūrs Lūsis, ar kura palīdzību atspēlējoties no 6 punktu deficīta Buki atkal tika izvirzīti vadībā (36:35). Pēdējās puslaika minūtēs viesiem vē izdevās mazliet palielināt pārsvaru, lielajā pārtraukumā dodoties pie rezultāta 40:45 - Gubenes Bukiem par abu.

Līdzīgi kā otrās ceturtdaļas sākumā, Saldus komandai arī otrā puslaika sākumā izdevās atgūt zaudēto un izvirzīties vadībā (52:47). Ceturtdaļas vidū Buku uzbrukumi nebija veiksmīgi, turpretī mājinieki turpināja palielināt pārsvaru (58:49). Pēc Saldus komandas 6 pēc kārtas gūtajiem punktiem, arī gulbenieši tomēr saņēmās un vēlreiz samazināja starpību līdz -1 (58:57). Tomēr, pateicoties Toma Celmiņa darbībai aizsardzībā Saldus atkal panāca savu - 66:57 - rezultāts pēc trešās ceturtdaļas.

Pēdējās desmit minūtes Buki tomēr "salūza". Trešajā minūtē Ingars Aizpurs izpelnījās 5. piezīmi.

Pretiniekiem veiksmīgi palielināja pārsvaru ar soda metieniem līdz + 17 (76:59). Buku ceturtdaļas pirmajās 4 minūtēs gūtajiem 2 punktiem iekot pretī 12 punktus. Ceturtdaļas otrā pusē nelīdzēja arī Veinberga precīzie tālmetieni - ar to pašu atbildēja arī mājinieki (93:69). Spēles izskaņā vē reizi precīzs no pustālās distances bija Pāvels Pastušeņa, kas arī pielika punktu spēles gals rezultātam - 93:71.

BK Saldus - BK "Gulbenes Buki" 93:71 (21:25; 19:20; 26:12; 27:14).

Gulbenes Buki: Lūsis 20p.+8AB, Veinbergs 15p., Aizpurs 11p.+8AB, Jakovičs 10p., Pastušeņa 6p.+7AB, Lišiks 6p., Karolis 3p..

Saldus: Celmiņš 24p.+6RP, Ķenavs (Miks) 19p., Dilevka 16p.+12AB, Pabērzs 14p.+7AB, Volfmanis 10p., Patmalnieks 5p., Valters 3p., Ķenavs (Mārcis) 2p..

Nākamā Gubenes Buku spēle notiks 3. novembrī pulksten 18.30 Gulbenes sporta centrā pret Rīdzene/Barons komandu. Visi laipni gaidīti atbalstīt savu komandu!