Buki piekāpjas Ķeizarmežam 1

ASK/Buki vakar aizvadīja otro šī gada spēli SEB BBL, izbraukumā, Saulkrastos tiekoties ar Ķeizarmeža komandu. Šoreiz nespējām uzvarēt pretiniekus, piekāpjoties ar rezultātu 95:78

Spēles sākums gulbeniešiem neizdevās. Pēc pirmās spēles minūtes mājinieki jau bija izvirzījušies vadībā ar 4:0. Spēles otrajā minūtē pēc Gundara Rauzas 2.piezīmes Buki spiesti ņemt minūtes pārtraukumu. Tikai pēc Jansona precizā tālmetiena 4.minūtē Buki nedaudz "atmodās", samazinot rezultāta starpību līdz -3 (14:11).

Diemžēl, arī ceturtdaļas otrā pusē mūsējiem neveicās, sapelnītās piezīmes ļāva Ķeizarmežam palielināt pārsvaru jau līdz 24:13. Lai arī līdz ceturtdaļas beigām izdevās atspēlēt trīs punktus, pēc pirmajām desmit minūtēm pārliecinoši labāki tomēr bija mājinieki (26:18)

Otrās ceturtdaļas sākumā nu jau abas komandas izcēlās ar vairākām nopelnītām piezīmēm, tomēr Bukiem izdevās saņemties - ar Rudzīša un Jansona palīdzību pretinieku pārsvars tika sadeldēts līdz minimumam (26:25). Savukārt ceturtdaļas vidū tika uzsākta īsta "kaķa un peles spēle" - Strēlniekam un Jansonam apmainoties ar pāris precīziem tālmetieniem, rezultāta starpība vēl nemainījās. Mājinieki vēl reizi izvirzījās vadībā ar +5 (43:38), pateicoties soda metieniem, uz ko ar lielisku prettriecienu atbildēja Plivda un Kazāks - slam dunk- izvirzot Bukus beidzot vadībā (43:44). Ceturtdaļas izskaņā - vēl divi precīzi Kazāka soda metieni - 43:46.

Lai arī trešās ceturtdaļas sākumā izdevās nedaudz palielināt pārsvaru (45:49), Ķeizarmežam tomēr izdevās atspēlēties un izlīdzināt rezultātu - Strēlnieks gūst 4 punktus pēc kārtas. Līdz ceturtdaļas vidum cīņa turpinājās par katru punktu, tomēr pēc kārtējā Strēlnieka tālmetiena nu jau lielāks pārsvars bija mājiniekiem (58:54). Artūrs Brūniņš 2 minūtes pirms ceturtdaļas beigām nopelnīja 5.piezīmi (63:56). Pēdējā minūtē Zintim Plivdam tomēr izdevās atspēlēt 2 punktus, rezultāts - 63:59.

Pēdējās desmit minūtes pretinieki iesāka vairāk nekā pārliecinoši - četri precīzi tālmetieni īsā laikā un pārsvars jau bija +12 (75:63). Uz Ķeizarmeža ofensīvu Buki tikpat pārliecinoši šoreiz nespēja atbildēt, četras minūtes pirms spēles beigām mājiniekiem jorpojām - 13 punktu pārsvars (81:68). Pēc Strēlnieka, Šlesera, Jaunzema & Co saspēles pārsvars tika palielināts līdz +21. Vēl minūti pirms spēles beigām Bukiem izdevās atspēlēt 6 punktus (94:78). Pēdējos punktus spēlē pēc Jansona piektās piezīmes guva Krists Pīternieks, spēles rezultāts - 95:78.

ASK/Buki šobrīd Challenge Cup B grupā ieņem dalītu 5.-6. vietu ar Suduvas komandu. Janvārī vēl atlikušas divas BBL spēles - abas diemžēl izbraukumā - ar Liepājas Lauvu un Aisciai komandām.

Ķeizarmežs - ASK/Buki: 95:78 (26:18; 17:28; 20:13; 32:19).

ASK/Buki: Jansons 26p.+8AB, Kazāks 12p.+5AB, Gabrāns 1p.+7AB, Rudzītis 11p.+6RP, Plivda 6p., Rauza 6p., Kļaviņš 5p., Brūniņš 1p..