Buki piekāpjas Ogres basketbolistiem

Vakar Ogrē "Gulbenes Buki" sezonas otrajā spēlē piedzīvoja smagu zaudējumu, ar rezultātu 66:95, piekāpjoties vietējai BS Ogre. Rezultatīvākais Gulbenes komandā šoreiz bija Vents Veinbergs, viņa kontā 19 punkti. Pretiniekiem pa 19 punktiem gan Mārtiņam Bremzem gan Svenam Vilkam.

Jau no spēles otrās minūtes Ogres komanda kontrolēja situāciju laukumā. Lai gan Spēles rezultātu atklāja Ingars Aizpurs ar precīzu metienu no groza apakšas, jau trešajā spēles minūtē Buku komandai 3 piezīmes, kas ļāva Ogrei izvirzīties vadībā ar +5 (7:2).

Ceturtdaļas vidū Svens Vilks palielināja mājinieku pārsvaru līdz +13 (15:2). Spēles pirmajās minūtēs abu komandu kļūdu skaits līdzīgs - 6 Gulbenei, 5 Ogrei, un tomēr pretinieki vadībā ar 11 punktu pārsvaru (18:7). Minūti pirms ceturtdaļas beigām, pie rezultāta 24:9, Aizpura 2 punktu metiens mazliet samazināja rezultāta starpību - 24:11. Pēdējie metieni abu komandu izpildījumā lidoja grozam secen, tādēļ arī šāds rezultāts pēc nospēlētām 10 minūtēm.

Svens Vilks iespaidīgi atklāja otro ceturtdaļu - ar slam dunk. Bukiem punktus joprojām traucēja gūt kļūdas uzbrukumos. Taču šajā ceturtdaļā gulbeniešiem izdevās vairāk izprovocēt uz piezīmēm pretinieku, kas vēl ceturtdaļas pirmajā pusē ļāva atgūt daļu no zaudētajiem punktiem, jau 4. minūtē Ogrei - 5 komandu piezīmes.

Šī taktika tiek pielietota arī ceturtdaļas otrā pusē - taču Šimonovska nopelnītās tiesības mest soda metienus neguva cerētos panākumus - tika realizēti tikai 2 no 6 "sodiņiem". Un tomēr ar Aizpura palīdzību, tika vēlreiz atgūti 5 no 13 zaudētajiem punktiem. Rezultāts pēc pirmā puslaika - 36:24.

Arī otrā puslaika sākumā ogrēnieši turpināja palielināt pārsvaru - 42:26 (Vilka kontā jau 17 punkti). Trešajā ceturtdaļas minūtē trešo piezīmi nopelnīja gan Korulis, gan Aizpurs. Līdz ceturtdaļas vidum Buki Ogres gūtajiem 15 punktiem pretī spēja likt tikai 3 punktus.

Ceturtdaļas otrajā pusē ar lielisku precizitāti no tālās distances atzīmējās Vents Veinbergs - grozā krita 3 no 4 tālmetieniem - 56:40. Tomēr līdz ceturtdaļas beigām atgūto nosargāt neizdevās - par spīti arī Jakoviča precīzajiem tālmetieniem, rezultāts - 43:63.

Pēdējās desmit minūtes gulbenieši iesāka veiksmīgāk, samazinot rezultāta starpību līdz -16 punktiem, taču atkal ne uz ilgu laiku. 5. minūtē Jonāts un Bremze ar soda metieniem panāca jau +23 (79:56), kam sekoja Zarāna 2+1 izgājiens ,un rezultāts - jau 82:56. Spēles pēdējās trīs minūtes komandas aizvadīja līdzīgi.

Pēdējās sekundēs ar punktu guvumu šoreiz atzīmējās arī Gulbenes centra spēlētājs Pāvels Pastušeņa - viņam divi precīzi soda metieni, bet spēles rezultāts diemžēl mums nelabvēlīgs - 95:66.

Nākamā Gulbenes Buku spēle notiks jau 27. oktobrī - pirmā mājas spēle Gulbenes sporta centrā pret pagājušā gada čempioniem, Līvānu komandu. Spēles sākums 18:30. Aicinām atbalstīt Gulbenes komandu!

BS Ogre - BK "Gulbenes Buki" 95:66 (24:11; 12:13; 27:19; 32:23).

Gulbenes Buki: Veinbergs 19p., Jakovičs 16p. (4 no 5 3p.-metieniem), Aizpurs 14p., Lišiks 8p., Matisons 3p., Karolis 2p., Šimanovskis 2p., Pastušeņa 2p., Korulis, Aleksejevs.

Ogre: Bremze 19p.+6AB, Vilks 19p., Jonāts 16p.+6AB, Strauts 16p., Dārgais 8p.+8AB, Zarāns 6p., Magone 5p., Zēns 3p.+7AB, Švēde 3p., Sīpoliņš.