Buki piekāpjas Ventspilij 1

Šovakar Gulbenes sporta centrā tikās ASK/Buki un BK Ventspils komandas, un arī šoreiz ventspilnieki bija pārāki 81:67. Šī bija kārtējā Andreja Jansona rezultatīvā spēle, viņa kontā 20 punkti un 8 atlecošās bumbas.  Jāpiebilst, ka šoreiz Bukiem laukumā nevarēja palīdzēt saslimušais Edmunds Gabrāns.

Spēles sākums Bukiem izdevās pārliecinošāks, līdz 5. minūtei izdevās izvirzīties vadībā ar 10:4.Tomēr arī Ventspils neveiksmīgie tālmetieni prasīja savu Gulbenei - 5 komandu piezīmes ceturtdaļas vidū. Viesiem gan izdevās izvirzīties vadībā ceturtdaļas pēdējā minūtē (21:18).

Otrajā ceturtdaļā Ventspilij arī ātri savāktā piezīmju norma netraucēja palielināt pārsvaru vēl par pieciem punktiem (29:21). 9 punktu starpību Buki "nosargāja" gan tikai līdz ceturtdaļas pēdējai minūtei, kad Ventspils 3 sekundes pirms puslaika beigām raidīja bumbu grozā no tālās distances, palielinot pārsvaru līdz nu jau +13 (31:44).

Otrā puslaika sākumā laukumā aktīvi darbojās Zintis Plivda un pēc Artūra Brūniņa precīzā tālmetiena ventspilnieku pārsvaru izdevās mazliet sadeldēt 40:52. Tomēr ceturtdaļas vidū viesiem izdevās izrāviens 6:0 un nu jau tablo rādīja 40:58 Ventspilij par labu. Tūlīt pēc tam Ventspils sasniedza arī lielāko pārsvaru spēlē +19 (42:61). Buku apmulsums gan nesaglabājās ilgi, līdz ar ceturtdaļas finālsvilpi, kad bumbu no apakšas grozā raidīja Brūniņš, Buki ar precīzajiem soda metieniem bija samazinājuši pārsvaru līdz -11 (52:63).

Pēdējā ceturtdaļa izvērtās par kļūdu paraugdemonstrējumiem abu komandu izpildījumā. Pēc vairākām piezīmēm pēc kārtas neizturēja arī Gulbenes spēlētāju nervi - Artūram Brūniņam tehniskā piezīme - ventspilnieku pārsvars jau atkal +17 (54:71). Šoreiz gan Buki rokas uzreiz nenolaida, nospēlējot spēli līdz galam veiksmīgi un neļaujot pretiniekam izvērsties - 67:81.

ASK/Buki - BK Ventspils 67:81 (18:21; 13:23; 21:19; 15:18).

ASK/Buki: Jansons 20p.+8AB, Kazāks 13p.+6RP, Rauza 12p., Brūniņš 10p.+6AB, Plivda 6p., Rudzītis 4, Kindzulis 2, Kļaviņš.

skatītāja Gabrāns E.nav slims,melo,bet aizbraucis tālāk....

pirms 10 gadiem, 2009.01.22 14:48