Buki pieveic Līvānus (ir video) 5

Lielisku dāvanu Gulbenes basketbola līdzjutējiem šodien, savā pirmajā mājas spēlē sagādāja "Gulbenes Buki", uzvarot LBL 2. divīzijas pagājušās sezonas čempionus Līvānu komandu - otrajā pagarinājumā, ar rezultātu 108:100. Vairāk foto šeit

Spēli veiksmīgi iesāka gulbeniešu centrs Pāvels Pastušeņa realizējot 2 punktus no pustālās distances. Tomēr spēles turpinājums Bukiem izvērtās visnotaļ neveiksmīgs, zaudējot 8 punktus pēc kārtas (2:8). Arī pēc minūtes pārtraukuma pirmās ceturtdaļas vidū spēles gaita nemainījās - Līvānu pārsvars jau +11 (4:15). Ceturtdaļas beigās, pateicoties Lišika rezultativitātei, rezultāta starpību vēl izdevās samazināt līdz -5 (10:15), tomēr ceturtdaļai noslēdzoties pretinieks atjaunoja 10 punktu pārsvaru (12:22).

 

Otrās desmit minūtes Buki vairāk meta no tālās distances, kas, diemžēl, nenesa rezultātu, bet gan iedzina jauno komandu dziļākos mīnusos Ceturtdaļas vidū rezultāts 20:39. Tikai pateicoties Pastušeņas un Veinberga darbībai aizsardzībā, kā arī Lišika veiksmīgajiem uzbrukumiem no groza apakšas rezultāta starpību izdevās samazināt līdz -13 (29:42). Veinbergs arī lieliski nospēlēja ceturtdaļas izskaņā, raidot bumbu grozā no 8 m attāluma pēdējā puslaika sekundē. (32:42).

 

Otro puslaiku Buki jau iesāka veiksmīgāk. Lūsis, Veinbergs un Aizpurs turpināja deldēt viesu pārsvaru, samazinot to līdz -3 (49:52). Šādu pārsvaru pretiniekiem vēl izdevās noturēt pāris minūtes, taču jau ceturtdaļas beigās rezultāta tablo rādīja neizšķirtu (60:60).

 

Abām komandām cīnoties par katru punktu aizritēja arī pēdējās spēles pamatlaika minūtes. Pretiniekiem Aigars Indrikovs veiksmīgi pielabojot savu komandas biedru metienus no pustālās distances, ceturtdaļas vidū atjaunoja 5 punktu pārsvaru. Taču Buki nesalūza arī šoreiz. 3 minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Lūsis ar 3punktu metienu izvirzīja beidzot arī Bukus vadībā (80:78). Diemžēl nosargāt vadību līdz galam neizdevās, Indrikovs glāba savu komandu no zaudējuma pamatlaikā, jau atkal pielabojot metienu (81:81).

 

Spēles pagarinājuma sākumā mazliet veiksmīgāk nospēlēja viesi (84:86). Lai arī likās ka pretinieks vairāk kontrolē situāciju laukumā, arī šoreiz jaunie Buki nepadevās. Un atkal jau pēdējā sekundē Pāvelam Pastušeņam pielabojot Lūša metienu, bumba negribīgi, bet tomēr iekrita grozā, pagarinot spēles laiku vēl par piecām minūtēm. (93:93).

 

Otrajā spēles pagarinājumā nu jau gulbenieši vairāk spēja kontrolēt situāciju, spēlējot apdomīgi un gudri, pretinieks tika piespiests kļūdīties un pēc 2 nospēlētām minūtēm, skatītājiem kliedzot "simtu...simtu!", panākts jau 6 punktu pārsvars (100:94). Atlika tikai veiksmīgi nosargāt šo, nu jau iekrāto, pārsvaru, kas arī tika izdarīts, izcīnot otro uzvaru trīs spēlēs un atkal pagarinājumā - 108:100.

 

Gulbenes Buku galvenais treneris Arvis Steckis: "Runājot par jaunatni, vienmēr ir jārēķinās ar mainīgu spēles kvalitāt -, vienu dienu viens būs labāks, citu dienu atkal cits. Šodien spēlētāji laukumā paši centās labot savas kļūdas, tādēļ skaidri parādot, kurš šodien bija labākajā formā, kas arī noteica manu konkrētā spēlējošā sastāva izvēli. Spēles vidus daļā, kad viesu pārsvaru sākām samazināt, radās arī pārliecība, ka pretinieks nav visuvarens. Man likās, ka pretinieks bija acīmredzami noguris, kas mums savukārt ļāva paātrināt spēles tempu, taču, vienlaikus iekrātās piezīmju normas to piebremzēja. Šādu pieredzi gūt treniņos ir neiespējami. Tādēļ, ja uzvara tiek gūta tik garā spēlē, kāda bija šī, tas ir liels igan sportiskais gan psiholoģiskais ieguvums. Spēlēt pagarinājumus šodien neietilpa manos plānos. Mums bija iespējas maču pabeigt arī pamatlaikā, varbūt neļāva pašu pieļautās kļūdas. Viesu komanda mums deva iespēju uzvarēt, un mēs to arī izmantojām."

 

Gulbenes Buki - Līvāni 108:100 (12:22; 20:20; 28:18; 21:21; 12:12, 15:7).

 

Gulbenes Buki: Lūsis 28p.+12AB, Veinbergs 20p.+5AB+5RP, Aizpurs 16p.+6AB, Jakovičš 16p., Pastušeņa 10p.+10AB+5BM, Lišiks 10p.+8AB, Karolis 6p., Matisons 2p.,

 

Līvāni: Bērziņš 35p., Cimars 20p., Baumerts 16p..

Pievieno komentāru

Komentāri 5

khm khm

Lai dzīvo sveeeeeiiiiks lai dzīvo sveeiks, lai dzīvo sveeeeiiks lai dzīiiiivoooooo sveeeeiiiiiiikkkkksss!

juhuuu....

pirms 11 gadiem, 2009.10.28 18:10

čība

Prieks skatīties bija ;)
Forši puikas nospēlēja :)

pirms 11 gadiem, 2009.10.28 17:31

Sports