Buki Rīgā piedzīvo sagrāvi 1

Zināms, ka ASK/Buki sastāvā notikušas izmaiņas. Edmunds Gabrāns devies atrādīties Ukrainas klubam Dnepro-Azot. E.Gabrāns ziņo, ka līgums ar šo komandu vēl nav noslēgts, tomēr viņa debija izdevusies ļoti laba - 15 punkti un 8 AB. Uz Gulbenes fārmklubu šobrīd nosūtīts arī Bruno Kļaviņš. Savukārt komandai līdz 27.janvārim ir piebiedrojies bijušais Liepājas Lauvu spēlētājs Salvis Mētra. Pēc pāris kopējiem treniņiem vakar, 24.janvārī, spēle ar VEF Rīga bija viņa pirmā spēle Buku sastāvā.

ASK/Buki starta piecinieks: Rudzītis, Rauza, Kazāks, Plivda, Brūniņš.

Spēli veiksmīgi iesāka VEF - Aleksejeva gūtie 7 punkti ļāva mājiniekiem izvirzīties vadībā ar 9:2. Buki veselas piecas ārpus minūtes nespēja tikt pie punktu guvuma. Tomēr Jansonam izdevās pārtraukt šo neveiksmīgo uzbrukumu sēriju un no jauna atklāja rezultātu 7.minūtē. VEf 1. ceturtdaļu noslēdz pārliecinoši - 24:9.

Arī otro ceturtdaļu Artūrs Brūniņš diemžēl iesāka ar neveiksmīgu tālmetienu, taču šoreiz viņam uzreiz izdevās labot savu kļūdu, realizējot 5 punktus pēc kārtas (26:16). Laukumā atkal tika sūtīts Zintis Plivda un šoreiz viņš bija neapturams. 6 minūtēs - 11 punkti, no kuriem trīs tika gūti ceturtdaļas vidū - slam dunk ar sodu. Plivda samazināja rezultāta starpību, Brūniņš izlīdzināja 2 minūtes pirms puslaika beigām (33:33). Kaut arī VEF joprojām bija vadībā arī pēc pirmā puslaika, Bukiem bija izdevies atgūt 12 no 15 zaudētajiem punktiem.

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk atkal aizvada VEFieši. Lai arī sākumā Andrejam Jansonam izdevās samazināt pārsvaru līdz -2 (46:44), tomēr visu turpmāko ceturtdaļas laiku mājinieki netraucēti realizēja vairākus tālmetienus, kas jau atkal ļāva izvirzīties vadībā ar 62:49.

Pēdējās desmit miūtes aizritēja līdzīgi. Sākumā VEF atkal ar tālmetieniem vēl vairāk palielināja pārsvaru (73:53). Daudz mainīt spēles gaitā tā arī neizdevās, rīdzinieki nosargāja uzkrāto pārsvaru līdz pat spēles beigām (87:66).

VEF Rīga - ASK/Buki 87:66 (24:9; 14:26; 24:14; 25:17).

ASK/Buki: Jansons 22p.+6AB, Kazāks 13p., Plivda 12p.+6AB, Brūniņš 9p.+7AB, Mētra 7p.+4AB, Rauza 3p..