Buki: Saglabāt pārsvaru līdz galam tomēr neizdevās

Gulbenes Buku basketbolisti šodien, 6. martā, aizvadīja savu priekšpēdējo spēli šajā sezonā. Jaunie Buki atradās vadībā vairāk nekā 30 spēles minūtes, tomēr saglabāt pārsvaru līdz spēles finālsvilpei nebija pa spēkam, spēles beigās nācās atzīt Ventspils augstskolas komandas pārākumu, piekāpjoties ar rezultātu 68:86. Diemžēl, arī šīs dienas jubilāriem - galvenajam trenerim Arvim Steckim un Ventam Veinbergam (kuram šodien ir gan vārda diena, gan dzimšanas diena), lieliskā dāvana - uzvara - izpalika. Taču, kā pēc spēles atzina A. Steckis, spēle bija tiešām laba, pat teicama!

Komandu sākumsastāvi:

Gulbenes Buki - Pāvels Pastušeņa, Normunds Lišiks, Ingars Aizpurs, Vents Veinbergs, Ingus Jakovičs.

Ventspils augstskola - Kristaps Kanbergs, Aleksejs Pozdņakovs, Dāvis Lejasmeijers, Dāvis Čoders, Klāvs Šilbergs.

Spēles sākumu abas komandas aizvadīja līdzīgā cīņā, tomēr pēc pirmajām piecām minūtēm Bukiem bija minimāls rezultāta pārsvars (9:8).

Savukārt ceturtdaļas otrā pusē Bukiem jau lieliski izdevās izmantot ventspilnieku kļūdas metienu precizitātē, minūtes laikā palielinot pārsvaru līdz +7 (16:9). Minūti pirms pirmās desmitminūtes beigām viesi tomēr samazināja pārsvaru līdz -1, tomēr ceturtdaļu Bukiem izdevās noslēgt sev par labu (22:19).

Otrās ceturtdaļas pirmo pusi Buki atkal nospēlēja veiksmīgi, vēlreiz palielinot pārsvaru, šoreiz jau līdz +9 (29:20). Taču, līdzīgi, kā pirmajā ceturtdaļā, līdz otrās desmitminūtes beigām viesiem jau atkal bija izdevies veiksmīgi atgūt zaudēto, četras minūtes līdz pirmā puslaika beigām panākot 31:30. Pirmā puslaika izskaņā tomēr veiksmīgāk aizritēja gulbeniešiem, pārsvars jau atkal tika palielināts līdz +6 (45:39).

Pēc Pastušeņas un Jakoviča precīzajiem metieniem Buki sasniedza lielāko pārsvaru šajā spēlē +10 (49:39), tomēr tad savu „zvaigžņu stundu"izdzīvoja Dāvis Lejasmeijers, iemetot 10 punktus un samazinot rezultāta starpību līdz -2 (51:49). Pateicoties Jakoviča darbībai uzbrukumā Bukiem vēl reizi izdevās atgūt zaudēto. Ar ļoti augstu un tālu 3-punktu metienu tika jau atkal atgūts 7 punktu pārsvars (58:51).

Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 60:54.

Tomēr vadību spēlē saglabāt izdevās tikai līdz pēdējās ceturtdaļas 3. minūtei, kad Uģis Pinete pēc nospēlētām 30 minūtēm atgrieza vadībā viesus (61:60). Līdz ceturtdaļas vidum VeA pārsvars pieauga palēnām, taču pašā spēles izskaņā gūstot 6 punktus pēc kārtas, tas tika palielināts līdz +18, noslēdzot spēli ar rezultātu 68:86.

Pēdējā šīs sezonas Buku spēle jau trešdien. 10. martā plkst. 18:30 pret Ogres komandu. (Norises viete nemainās - Gulbenes sporta centrā!)

Gulbenes Buki - Ventspils augstskola 68:86 (22:19; 23:20; 15:15; 8:32).

Gulbenes Buki: Jakovičs 20p., Veinbergs 17p., Aizpurs 15p., Pastušeņa 12p.+8AB., Bukšs 4p..

VeA: Lejasmeiers 22p., Kanbergs 15p..