"Buki" Saldū aizvada pirmo 2010. gada spēli

9.janvārī Gulbenes Buki Saldū aizvadīja pirmo šāgada spēli, piekāpjoties vietējai basketbola komandai ar rezultātu 76:62. Šoreiz Buki spēlēja pārsvarā tikai ar otrā sastāva spēlētājiem - komandas sastāvā nebija pieteikti Artūrs Lūsis, Ingars Aizpurs, Inguss Jakovičs, Vents Veinbergs, kā arī Sandis Šimanovskis. Taču par spīti visam Buk, arī bez visiem šiem spēlētājiem, godam nospēlēja pret pašreiz 2.LBL divīzijā 5.vietā esošo Saldus komandu.

Komandu sākumsastāvi:

BK "Saldus" - Kristaps Kanbergs, Jānis Dilevka, Miks Ķenavs, Arnis Servuts, Jānis Līcītis.

BK "Gulbenes Buki" - Krišs Matisons, Aleksandrs Aleksejevs, Pāvels Pastušeņa, Normunds Lišiks, Sandis Bukšs.

Bukiem spēles rezultātu atklāja centrs Pāvels Pastušeņa ar precīzu tālmetienu. Ceturtdaļas sākumu gan veiksmīgāk izdevās aizvadīt mājiniekiem, pirmajās piecās minūtēs izvirzoties vadībā ar 15:7.

Spēles turpinājumā Bukiem izdevās atgūt piecus punktus, samazinot rezultāta starpību līdz -3 (15:12). Lai arī Saldus komandai izdevās atkal atgūt pārsvaru pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē, Aleksejevs, realizējot vēl vienu tālmetienu, jau atkal samazināja pretinieku pārsvaru līdz -2 (19:17).

Arī otro desmitminūti Aleksejevs iesāka ar precīzu metienu no tālās distances, tādējādi pirmo reizi izvirzot vadībā gulbeniešus (19:20).

Bukiem atrodoties vadībā jau ar 22:19, saldēnieši ar tālmetieniem atspēlējās un atguva 3 punktu pārsvaru (25:22). Komandām apmainoties ar precīziem "trejačiem", ceturtdaļas vidū vadību tomēr saglabāja Saldus basketbolisti (32:28). Arī pirmā puslaika pēdējās minūtes veiksmīgāk aizvadīja mājinieki, palielinot pārsvaru līdz +8 (38:30).

Otro puslaiku abas komandas iesāka vairākkārt pieļaujot kļūdas uzbrukumos. Lai arī pirmos punktus vēl guva Saldus komanda, Gulbenes basketbolisti jau atkal ar tālmetieniem samazināja rezultāta starpību (42:36).

Ceturtdaļas vidū no groza apakša precīzi bija gan Matisons gan Lišiks un Pastušeņa, trijatā atgūstot vēl 3 punktus (45:42). Arī trešās ceturtdaļas beigās, pie rezultāta 54:48 Krišs Matisons vēlreiz samazināja pretinieku pārsvaru ar precīzu metienu no tālās distances (54:51).

Lai arī pēdējās ceturtdaļas sākums bija mazrezultatīvs abām komandām, sākot ar 3. minūti Jānis Dilevka palielināja pretinieku pārsvaru līdz +9 (60:51). Tomēr Bukiem astoņu spēlētāju sastāvā nepietika spēka izturēt līdz galam Saldus komandas pretestību.

Līdz spēles beigām Saldus basketbolisti palielināja pārsvaru līdz +14, uzvarot spēlē ar rezultātu 76:62.

BK Saldus - BK "Gulbenes Buki" 76:62 (19:17; 19:13; 16:21; 22:11).

Gulbenes Buki: Lišiks 13p.+6AB, Aleksejevs 12p. (4 no 7 3p.-metieniem), Bukšs 10p.+8AB, Matisons 8p., Pastušeņa 7p.+5AB, Korulis 5p., Vīksna 4p., Karolis 3p..

BK Saldus: Kanbergs 19p.+12AB, Dilevka 14p., Līcītis 10p.+9AB.