Buki stājas pretī čempioniem

Vakar Buki izbraukumā aizvadīja kārtējo Latvijas basketbola līgas spēli, tiekoties ar pagājušā gada čempionvienību Barons/LMT. Tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 114:77. Rezultatīvākais Buku rindās - Artūrs Brūniņš, viņa kontā 21 punkts. Baroniem - Giedrius Gustas 22 punkti, Armandam Šķēlem - 20 punkti. Rīdzinieki realizēja 32 no izmestajiem 46 divpunktu metieniem, kā arī 12 no 24 tālmetieniem.

Sakumsastāvi:ASK/Buki - Brūniņš, Rudzītis, Jansons, Gabrāns, Rauza.

Barons/LMT - Šķēle, Cukinas, Adomaitis, Aleksanders, Gustas.

Spēli Buki iesāka veiksmīgi, izvirzoties nelielā vadībā, pēc nospēlētām trīs arpus minūtēm Armands Šķēle beidzot izlīdzina rezultātu ar tālmetienu 9:9. Pēc pāris minūtēm pie rezultāta 17:13 Buki gūst 5 punktus pēc kārtas un atkal izvirzās vadībā 17:18. Pirmās ceturtdaļas beigu daļu veiksmīgāk aizvada mājinieki, izvirzoties vadībā ar 31:25.

Lai arī otro ceturtdaļu gulbeniešiem izdodas uzsākt lieliski - pieci punkti pēc kārtas (31:30), tā tomēr paliek pēdējā reize spēlē ar tik mazu rezultāta starpību. Barons uzreiz atbild ar izrāvienu 14:2 (rezultātas - jau 45:32). Kad rezultāts uz tablo rāda 49:35, Bukiem turpmākajās četrās minūtēs neizdodas gūt nevienu punktu. Tikai puslaika beigās Buku kontā vēl 8 punkti, taču otrā ceturtdaļa noslēdzas ar rezultātu 62:43. Barons komandai pa visu pirmo puslaiku tikai piecas piezīmes. Rezultatīvākie Buku rindās Rauza ar 14p. un Brūniņš ar 13p. "Baroniem" Henningam 16p..

Pēc lielā pārtraukuma rīdzinieki turpina iesākto, jau pirmajās minūtēs čempionu pārsvars sasniedz 30 punktu robežu (74:44). 4. minūtē pēc Šķēles iemestā trīspunktu metiena, Gabrāns atbild ar to pašu, kā arī Jansons skaisti triec bumbu grozā no augšas (77:51). Tik un tā gūto neizdodas nosargāt un mājinieki jau atkal izceļas ar 13 pēc kārtas gūtajiem punktiem (91:53). Pašā ceturtdaļas izskaņā vēl atzīmējas Uldis Rudzītis, gūdams 5 punktus, rezultāts pēc nospēlētām 30 minūtēm - jau 96:58.

4.ceturtdaļas pirmajā minūtē Kravčenko pārsniedz 100 punktu robežu, rezultāts pēc trim nospēlētām minūtēm - 105:61. Tikai pēc divarpus minūšu klusēšanas Artūrs Brūniņš pēc Kazāka piespēle iemet tālmetienu. 4 minūtes pirms spēles beigām rezultāts jau - 111:66. Pēdējās minūtes Buki aizvada veiksmīgāk, vispirms Kļaviņa tālmetiens un Jansona divi punkti un pēc vēl viena Barona uzbrukuma Kļaviņa otrs tālmetiens, kuram pievienojas arī Brūniņš - ar Buku izrāvienu spēles beigās 11:3, rezultāta starpība tiek samazināta līdz 114:77.

Barons/LMT - ASK/Buki 114:77 (31:25; 31:18; 34:15; 18:19).

ASK/Buki: Brūniņš 21p., Rauza 17p., Jansons 14p.+5AB, Rudzītis 11p., Kļaviņš 8p., Gabrāns 6p.+11RP, Plivda, Kazāks.