Buki uzvar!

Vakar Gulbenes Buki svinēja trešo uzvaru šajā sezonā, sīvā cīņā pieveicot Saldus basketbolistus ar rezultātu 71:63, kas arī bija ilgi gaidītā pirmā uzvara spēles pamatlaikā. Lielisku spēli demonstrēja Ingus Jakovičs, kurš pēdējā ceturtdaļā, gūdams 11 punktus pēc kārtas, izvirzīja gulbeniešus vadībā. Viņš arī rezultatīvākais Buku rindās - 19 punkti.

Komandu sākumsastāvi:

BK "Gulbenes Buki" - Vents Veinbergs, Ingars Aizpurs, Sandis Bukšs, Normunds Lišiks, Pāvels Pastušeņa.

BK "Saldus" - Artūrs Patmalnieks, Jānis Dilevka, Miks Ķenavs, Mārcis Ķenavs, Arnis Servuts.

Šoreiz spēles sākums izdevās veiksmīgāks. Sandis Bukšs jau pirmajā uzbrukumā atklāja spēles rezultātu ar precīzu tālmetienu. Līdz ceturtdaļas vidum Buki vēl nespēja sodīt saldenieku neprecizitāti uzbrukumos, tādēļ arī pēc nospēlētām 5 minūtēm rezultāts vien 5:5.

Nākamajās trīs minūtēs gulbeniešiem izdevās neliels atrāviens - 11:5, taču Volfmaņa un Servuta precīzie tālmetieni Buku pārsvaru sadeldēja. Ceturtdaļa beidzās ar minimālu viesu pārsvaru - 12:13.

Otrās ceturtdaļas sākumā Vents Veinbergs atgrieza Bukiem vadību spēlē, taču ne uz ilgu laiku. Saldus komanda palēnām, bet atguva zaudētos punktus - lielākoties no tālās distances (20:25). Ceturtdaļas beigās Buki vēl atguva 4 punktus (24:25). Lai arī 45 sekundes pirms pirmā puslaika beigām Veinberga tālmetiens rezultātu izlīdzināja (29:29), tomēr vadību spēlē atgūt neizdevās. Spēles pirmā puse tika noslēgta ar rezultātu 29:33 - viesu labā.

Neveiksmes turpinājās arī trešajā ceturtdaļā. Jau pēc 2 nospēlētajām minūtēm viesi bija palielinājuši pārsvaru līdz +10 (31:41). Taču, kad Arnis Servuts ar kārtējo tālmetienu palielināja pārsvaru līdz +13, Buki sāka vairāk spēlēt aizsardzībā - tas atmaksājās tikai ceturtdaļas beigās.

Jakovičam un Lūsim labi strādājot aizsardzībā, tika piebremzēti viesu uzbrukumi no tālās distances, kas beidzot arī atspoguļojās spēles rezultātā - 48:55.

Pēdējo desmitminūti rezultatīvi iesāka Normunds Lišiks, realizējot 4 punktus no groza apakšas, tādējādi vēl vairāk samazinot viesu pārsvaru (52:57). Tad arī līdera lomu Bukiem uzņēmās Ingus Jakovičs, gūdams 11 punktus pēc kārtas, viņš Bukus izvirzīja spēles vadībā (63:57).

Lai arī saldēnieši turpināja intensīvi uzbrukt no tālās distances, tomēr vadību spēlē vairs atgūt neizdevās. Pēdējās 3 minūtēs Buki vairs neļāva pretiniekam brīvi izpausties laukumā, gūstot trešo uzvaru šajā sezonā ar 71:63!

Gulbenes Buku galvenais treneris Arvis Steckis par spēli: "Uzvara ir uzvara, lai arī, manuprāt, uzvarētājus nenosoda, tomēr, zināmā mērā, mēs viņus (Saldus komandu) šodien vairāk taktiski apspēlējām. Pats izpildījums bija ne visai apmierinošs, gan metieni no distances, gan soda metieni, gan cīņa aizsardzībā piekliboja. Diemžēl, viss principā tika panākts ar pārspīlētu manu iejaukšanos, pārāk daudz sanāca burtiski rādīt ar pirkstu katram spēlētājam, kas viņam darāms. Mazliet vairāk gribējās, lai viņi spēlē ar pašu iniciatīvu. Saldus komanda jau vakar zaudēja Līvāniem, tādēļ arī man liekas, ka šodiena bija tikai vakardienas spēles turpinājums. Viņu galvenie spēlētāji labi nospēlēja tikai epizodiski, līdz ar to mums bija vieglāk - mēs varējām variēt ar sastāvu."

"Par mūsu sniegumu runājot, priekš komandas, kura manāmi progresē, šodienas sniegumam vajadzēja būt labākam, ja mēs vēlamies uzvarēt arī turpmāk. Baidos, ka ar šādu spēli, kā šodien, mēs Līvānus otrdien neuzvarēsim. Iejaucoties spēlē un apspēlējot komandas, taktiski nozīmētu, ka mēs automātiski atsakāmies apspēlēt komandas ar meistarību. Un tas šobrīd nav vajadzīgs. Protams, ir vajadzīgas uzvaras, lai labi spēlētu, ir tomēr vajadzīgs šāda veida emocionāls pacēlums. Bet pie uzvarām vajadzētu tomēr tikt vairāk ar meistarību, nevis tikai izspēlējot kombinācijas. Ja būtu bijusi iespēja visai komandai kopā vairāk trenēties, kas, jāsaka, diemžēl nebija iespējams dēļ atsevišķu spēlētāju startiem citos turnīros, mans teiktas par komandas progresu sezonas otrajā pusē būtu piepildījies jau ātrāk. Arī pēc spēles ar Līvāniem būs jau atkal neliels pātraukums, dēļ spēlēm Jaunatnes līgā. Bet, ja mums izdosies laba spēle pret Līvāniem, tad arī varēšu atbildēt, ka mūsu komanda ir tiešām progresējusi.

Gulbenes Buki - BK Saldus 71:63 (12:13; 17:20; 19:22; 23:8).

Gulbenes Buki: Jakovičs 19p+4AB, Veinbergs 11p., Pastušeņa 10p.+5AB, Lūsis 9p.+8AB, Aizpurs 8p.+12AB, Bukšs 7p.+6AB, Lišiks 6p., Karolis 1p..

Saldus: Volfmanis 18p., Servuts 16p., Dilevka 15p.