"Buki" uzvar pirmo spēli (Rīdzene – Gulbene) 9

Lai gan pirmo sezonas spēli komandas iesāka ne tik stabili, ceturtdaļas turpinājumā savu pārliecinošo spēli vairāk demonstrēja gulbenieši. Ingars Aizpurs ar precīziem metieniem no groza apakšas līdz ceturtdaļas vidum, izvirzīja savu komandu vadībā - 14:2. Arī ceturtdaļas turpinājumā rezultatīvāka spēle izdevās gulbeniešiem, ar Aizpura, Rauzas un Kazāka precīzajiem metieniem tika nosargāts 14 punktu pārsvars, noslēdzot pirmās desmit minūtes ar rezultātu 24:10.

Otro ceturtdaļu abas komandas iesāka līdzīgi. Līdz ceturtdaļas vidum rīdziniekiem jau izdevās samazināt rezultāta starpību līdz -10 (19:29), savukārt turpmākajās 2 minūtēs, veicot izrāvienu (8:2), Buku pārsvars jau tika samazināts līdz vairs tikai +4 Bukiem (31:27). 6 līdz 8 punktu pārsvars tika nosargāts līdz pat pirmā puslaika beigām (34:40 - vadībā Gulbenes Buki).

Lielisku rezultativitāti Buki demonstrēja trešajā ceturtdaļā, ātri vien palielinot pārsvaru līdz pat + 20 (58:38).

Ceturtdaļas otrajā pusē mājinieki uz Buku 7 gūtajiem punktiem spēja atbildēt tikai ar 1 punktu. Gulbenieši pēc 30 nospēlētajām minūtēm bija iekrājuši jau pārliecinošu 23 punktu pārsvaru (70:47).

Pēdējās desmitminūtes sākumā mājinieki centās samazināt rezultāta starpību, izprovocējot pretinieku uz piezīmēm un vairāk strādājot zem groza, taču Bukiem zaudētos punktus ātri vien atguva Agris Kazāks, ceturtdaļas 4. minūtē realizējot jau sesto tālmetienu (no 11). Ceturtdaļas vidusdaļā Rīgas komandai izdevās atgūt vēl 7 punktus (64:80). Tomēr arī ar šādu ofensīvu bija par maz, lai panāktu Bukus. Gulbenes komanda svinēja pirmo uzvaru sezonā, apspēlējot Rīdzene/Rīga ar 83:69.

Rīdzene/Rīga - Gulbenes Buki 69:83 (10:24; 24:16; 13:30; 22:13).

Gulbenes Buki: Kazāks 29p., Rauza 20p.+9AB+5RP, Aizpurs 15p.+13AB (double-double), Šimanovskis 13p., Kalniņš 4p., Lišiks 2p..

Rīdzene/Rīga: Malahovskis 17p.+8AB, Vītols 15p., Ozolnieks 12p., Zīle 8p..