Buki uzvar Valgas komandu

Vakar vakarā notika ASK/Buki otrā pārbaudes spēle; šoreiz uzvara pār igauņu kaimiņiem 83:94.

Buku starta piecinieks: Artūrs Brūniņš, Bruno Kļaviņš, Jurijs Petrenko, Edmunds Gabrāns un komandas kapteinis Gundars Rauza.

Bumbu uzreiz izcīna Buki un pirmais veiksmīgais uzbrukums Artūram Brūniņam (2p. ar sodu). Spēle rit ļoti līdzīgi. Trešajā minūtē Valgas komandai izdodas izvirzīties nelielā vadībā ar 8:6, taču jau atkal uzdevumu augstumos bija Gundars Rauza, gūstot 7 punktus pēc kārtas (13:13). Ceturtdaļas beigās izdodas izvirzīties nelielā vadībā (19:22).

Līdz otrās ceturtdaļas vidum cīņa aizritēja atkal līdzīgi, pretinieks punktus pārsvarā guva no tālās distances. Atlikušajā puslaika laikā igauņi no spēles neguva nevienu punktu. Gulbeniešiem tika piešķirtas 6 piezīmes pēdējās četrās minūtēs, tādējādi ļaujot mājiniekiem izvirzīties vadībā 45:40.

Arī trešās ceturtdaļas sākumā situācija nemainījās, Valgas basketbolisti palielināja pārsvaru pat līdz 11 punktiem un Bruno Kļaviņam spēle bija beigusies ar piecām nopelnītām piezīmēm. Pēc Rudzīša un Gabrāna veiksmīgi noslēgtajiem uzbrukumiem pārsvars samazināts jau līdz -6. Igauņiem nepalīdzēja arī minūtes pārtraukums, ceturtdaļas noslēgumā pēc Gabrāna piespēles Gundars Rauza sadeldē mājinieku pārsvaru līdz minimumam 68:67.

Pēdējās desmit minūtes lieliski uzsāka Zintis Plivda, pēc ilgāka pārtraukuma izvirzot mūsējos vadībā 68:70. Buki aktīvi darbojās gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā, vispirms Kazāka pārtvertā bumba un 2 soda metieni (70:74), kam sekoja Rudzīša un Gabrāna lieliskā saspēle abās laukuma pusēs (78:87). Neizpalika arī komiski gadījumi un gramatās nerakstīti tiesnešu žesti, kas patraucēja Jurijam Petrenko gūt punktus spēles izskaņā, tomēr Edmundam Gabrānam gan neviens neuzdrošinājās stāties ceļā - pēdējās sekundēs 3 punkti ar soda metieniem. (83:94). Gabrāns kopā guva 19 punktus, no kuriem 18 - otrajā puslaikā.

Valga - ASK/Buki 83:94 (19:22; 26:18; 23:27; 15:27).

ASK/Buki - Gabrāns (22p.), Rudzītis (15p.), Petrenko (12p.), Brūniņš (12p.), Rauza (12p.), Kazāks (10p.), Plivda (7p.), Kļaviņš (4p.), Kindzulis, Žukovskis.