Buki zaudē "Barons/Rīdzene" komandai

Vakar Gulbenes Buki aizvadaīja spēli ar "Barons/Rīdzene" komandu.  Barons/Rīdzene - BK „Gulbenes Buki" 98:81 (21:15; 18:24; 31:14; 28:28).

Spēles sākums veiksmīgāks izdevās mājiniekiem, gūstot sešus punktus pēc kārtas. Līdz ceturtdaļas vidum Rīdzene palielināja pārsvaru līdz +11 (15:4). Taču pirmo ceturtdaļu Bukiem labi aizvadīja Jakovičš, gūdams 9 punktus, tādējādi līdz ceturtdaļas beigām samazinot rezultāta starpību līdz -6 (21:15).

Otrās desmitminūtes sākums Bukiem izdevās lielisks. Rezultatīvu spēli parādīja Vents Veinbergs, gūstot 8 punktus un ceturtdaļas vidus daļā palīdzot komandai izlīdzināt rezultātu (27:27). Ceturtdaļas otrā pusē rīdziniekiem periodiski izdevās atgūt 5-6 punktu pārsvaru, taču neizdevās to nosargāt. Bukša un Jakoviča precīzie tālmetieni Bukiem arvien palīdzēja atgūt neizšķirtu. Tā arī noslēdzās pirmais puslaiks - 39:39.

Otro puslaiku, līdzīgi kā spēles sākumā, veiksmīgāk iesāka Rīgas komanda, Vītols, Brahmanis un Pīretnieks pirmajās 3 minūtēs guva savai komandai 10 punktus pēc kārtas (49:39). Līdz pat ceturtdaļas vidum Buku atbildes gājieni agļus nenesa, kas noveda gulbeniešus jau pie 13 punktu deficīta (58:45).

Trešās ceturtdaļas astotajā minūtē Epners mājiniekiem ar precīziem soda metieniem panāca jau +20 (65:45). Lai gan līdz ceturtdaļas beigām Gulbenes jaunajiem Bukiem izdevās atgūt 3 punktus, tomēr šīs desmit minūtes nācās noslēgt uz bēdīgas nots - 70:53.

Pēdējās desmit minūtes Buki un Rīdzene jau iesāka, spēlējot kā līdzīgs ar līdzīgu. Ceturtdaļas pirmajā minūtē Barona pārsvars tika samazināts vēl par 3 punktiem (72:58). Lai arī nākamajās trīs minūtēs rīdzinieki atguva 17 punktu pārsvaru, Buki tomēr atkal jau periodiski samazināja to līdz -13 punktiem (79:66).

Ceturtdaļas vidusdaļā Barons/Rīdzene tomēr guva izšķirošo pārsvaru, salaužot Buku aizsardzību (92:68). Līdz pat pēdējai spēles minūtei Gulbenes komanda tomēr nepadevās un atguva vēlreiz daļu no zaudētajiem punktiem. Spēle noslēdzās ar rezultātu 98:81 - Barons/Rīdzene par labu.

Gulbenes Buki: Jakovičs 22p.+5RP, Veinbergs 21p., Pastušeņa 10p., Lišiks 9p., Lūsis 7p.+6AB, Bukšs 5p., Aleksejevs 5p., Šimanovskis 2p.+5AB, Matisons, Karolis.

Barons/Rīdzene: Vītols 23p., Epners 22p., Pīternieks 20p..