Bukiem - otrā uzvara pēc kārtas

ASK/Buki vakar vakarā viesojās Saulkrastos, kur Latvijas basketbola līgā tikās ar Ķeizarmeža komandu. Interesantā cīņā mūsu basketbolisti tomēr izrādījās pārāki, nosargājot uzvaru pašā spēles galotnē un uzvarot ar rezultātu 74:72. Rezultatīvākais Buku rindās bija Andrejs Jansons - ar 21 punktu, Gundara Rauzas kontā - 18 punkti.

Lai arī pirmos punktus spēlē guva mūsu Uldis Rudzītis, Ķeizarmežs ātri vien izvirzījās vadībā (9:3). Bukiem izdevās izlīdzināt rezultātu tikai 8. minūtē (18:18), un līdz ar ceturtdaļas finālsvilpi Andrejs Jansons beidzot izvirzīja gulbeniešus vadībā (21:22).

Piezīmes un kļūdas neļāva palielināt pārsvaru otrās ceturtdaļas sākumā, taču pēc pāris minūtēm Bukiem izdevās optimizēt arī aizsardzību un izvirzīties vadībā jau ar 4 punktu pārsvaru (26:30). Cīņa par katru punktu turpinājās līdz pat puslaika beigām, kurā veiksmīgāki šoreiz izrādījās mājinieki (42:39).

Vēl trešās ceturtdaļas sākumā Ķeizarmeža komanda atradās vadībā ar +5 (48:43), taču to ātri vien izlaboja Artūrs Brūniņš - viņa gūtie pieci punkti pēc kārtas izlīdzināja rezultātu. Buku ofensīvu jau atkal uz neilgu laiku apstādināja pašu nopelnītās piezīmes, taču ceturtdaļas beigas tika nospēlētas stabili - saglabājot 4 - 6 punktu pārsvaru (58:62).

Līdz pēdējās ceturtdaļas otrajai minūtei Buki jau palielināja pārsvaru līdz +10 (58:68 - lielākais pārsvars spēlē), taču cik veiksmīgs izdevās šīs pēdējās ceturtdaļas sākums, tik neveiksmīgs bija turpinājums. Ķeizarmežs veica izrāvienu ar 11:0 un jau pēc trim minūtēm bija jau atkal izvirzījušies vadībā - 69:68. Saspringtā cīņā spēles pēdējās 5 minūtes pietika ar Jansona 4 punktiem un Rauzas diviem punktiem, lai tomēr nosargātu uzvaru otro spēli pēc kārtas.

Nākamā Buku spēle - jau šo piektdien pulskten 18:30 Gulbenes sporta centrā, kur šosezon pirmo reizi mūsējie stāsies pretī Rīgas VEF.

Ķeizarmežs - ASK/Buki: 72:74 (21:22; 21:17; 16:23; 14:12).

ASK/Buki: Jansons 21, Rauza 18, Brūniņš 14+7AB, Gabrāns 11+RP, Kļaviņš 3, Kazāks 3, Rudzītis 2, Plivda 2.