Bukiem vēl neizdodas nodrošināt vietu Izaicinājuma kausa B grupas pirmajā sešiniekā ...

Vakar vakarā SEB BBL Challenge Cup norisinājās vienas no pēdējām izšķirošajām spēlēm, pēc kuru rezultātiem janvāra beigās arī tiks noteikti B grupas 6 finālisti. Diemžēl Bukiem vēl šovakar neizdevās nostiprināt savas pozīcijas šajā sešiniekā, mūsu liktenis tātad noskaidrosies pēc spēles pret Aisciai komandu jau 17.janvārī.

Šobrīd ASK/Buki komandai šobrīd ir 5 uzvaras un 8 zaudējumi, tāpat kā Liepājas Lauvām.

Spēli, par spīti daudzajām piezīmēm veiksmīgāk iesāka mājinieki (6:2). Ar Rauzas palīdzību rezultāta starpība tika samazināta līdz -3 (11:8), taču pat par spīti daudzajām liepājnieku kļūdām Bukiem situāciju uz rezultāta tablo neizdevās izmainīt, ceturtdaļas vidū - joprojām vadībā mājinieki (16:12).

Ceturtdaļas beigās neapturams bija Artūrs Štālbergs, gūdams 7 punktus pēc kārtas, tādējādi palielinot pārsvaru pār Bukiem līdz +10 (26:16). Viņam pirmajā ceturtdaļā kopā tika gūti 13 punkti.

Otro ceturtdaļu Buki iesāka daudz veiksmīgāk. Kazāka precīzais tālmetiens un Rauzas četri punkti ļāva samazināt pārsvaru īīdz -4 (28:22). 2. minūtē laukumā tika sūtīts Zintis Plivda, kurš, sākotnēji lai arī veiksmīgi tika galā ar Zorina uzbrukumiem, tomēr jau pēc pāris neveiksmīgiem metieniem tika nomainīts. Taču arī šī stratēģija nenostrādāja un Liepājai 3 minūšu laikā izdevās izrāviens - 11:0. Vienīgos punktus pēdējās sešās minūtēs izdevās gūt Edmundam Gabrānam ar soda metieniem. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 50:30.

Pēc pārtraukuma liepājniekiem vēl izdevās mazliet palielināt pārsvaru (58:35). Šoreiz atlikušo ceturtdaļas laiku Bukiem veiksmīgāk izdevās nostrādāt aizsardzībā, veiksmīgi realizējot uzbrukumus un vairs neļaujot pretiniekiem tik ļoti palielināt pārsvaru. Rezultāts - 68:46.

Pēdējās desmit minūtes tomēr izdevās nospēlēt salīdzinoši labāk. Jau ceturtdaļas sākumā izdevās samazināt rezultāta starpību līdz -18 (76:58). Pateicoties Gabrāna, Jansona un Kazāka veiksmīgajai sadarbībai uzbrukumos, šādu starpību arī izdevās nosargāt līdz pat spēles beigām.

Andrejs Jansons bija arī šīs spēles rezultatīvākais ASK/Buki sastāvā - 21 punkts un 6 atlecošās bumbas.

ASK/Buki komandai šobrīd ir 5 uzvaras un 8 zaudējumi, arī Liepājas Lauvām un Suduva, kuri vakar piedzīvoja sāpīgu zaudējumu savās mājās pret turnīra tabulas līderiem Kaunas/Triobet.

17. janvārī Buki tiksies izbraukumā ar Aisciai komandu, Suduvas komanda - ar Ķeizarmežu (Marijampolē) un Liepāja stāsies pretī Neptuns komandai, kura šobrīd joprojām atrodas 2. vietā. Atgādinām, ka Buki uzvarēja Neptunas 4. janvārī Gulbenē.

Liepājas Lauvas - ASK/Buki 93:75 (26:16; 24:14; 18:16; 25:29).

ASK/Buki: Jansons 21p.+6AB, Rauza 16p.+5RP, Kazāks 15p., Gabrāns 15p., Rudzītis 4p., Plivda 2p., Brūniņš 2p..

Liepājas Lauvas: Štālbergs 30p.+7AB+5RP.