Cīkstonis Zvirbulis pēc zaudējuma Eiropas čempionātā: kauns par savu startu

Latvijas cīkstonim Armandam Zvirbulim nav attaisnojuma par piedzīvoto zaudējumu Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta cīņā pirmajā duelī un viņam ir kauns, žurnālistiem pēc neveiksmes norādīja sportists.

Kā zināms, Zvirbulis otrdien pirmajā cīņā svara kategorijā līdz 86 kilogramiem ar 3:7 piekāpās baltkrievam Aliaksandram Huštinam, kurš nu jau aizkļuvis līdz ceturtdaļfinālam. Ja Baltkrievijas atlēts iekļūs finālā, latvietis varēs cīnīties gandarījuma turnīrā un censties iegūt bronzas godalgu.

"Mans pirmās kārtas pretinieks ir ļoti pazīstams, bieži esam bijuši treniņnometnēs. Pasaules čempionātā es viņu uzvarēju, tagad viņš man atriebās, bet kopumā viņš ir man ērts pretinieks, tāpēc attaisnojuma nav un kauns par savu startu - bija nedroša sajūta un sāku strādāt tikai tad, kad jau bija zaudēti daudzi punkti. Arī Huštins sāka pagurt, bet es labās situācijās sāku pieļaut muļķīgas domas un divas reizes pirms metieniem nobremzēju, nepaņemot punktus. Tā arī izpaudās rezultāts," izteicās Zvirbulis, kuram pirmās kārtas cīņā pārsita uzaci un tagad būs nepieciešamas trīs šuves.

"Mēģināju "ieiet kājā", bet tas izdevās tik ātri, ka viņš pat nenoreaģēja, un kāja palika uz vietas. Šāda trauma ir sīkums - pie tā esmu pieradis. Turpmākajā čempionātā tā netraucētu cīnīties."

"Pretinieks bija ļoti parocīgs un man bija jāuzvar - biju psiholoģiski negatavs, "nodegu" jau pirms laika. Turklāt satraukums man ir arī tad, ja sacensības nenotiek mājās - rīt būs spēka pieplūdums, bet tad jau būs par vēlu," aģentūrai atzina Zvirbulis.

Latvijas cīkstonis izteicās, ka Huštinam ir cerības sasniegt finālu, taču to parādīs sportista nākamās cīņas.

"Baltkrievs var arī uzvarēt visā Eiropas čempionātā, jo pērn U-23 čempionātā viņš bija augstāk par Rīgas sacensību favorītu krievu Šamilu Kudjamagomedovu. Ja tikšu gandarījuma turnīrā, nākamā cīņa būs ar man neērto pretinieku ungāru Ištvānu Verebu - viņš izteikti cīnās uz ķermeņu augšdaļu, kas cīņas laikā iemidzina," atklāj Zvirbulis.

Šajā Eiropas čempionātā ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm dalītas netiek, bet dalība šajās sacensībās ir obligāts Starptautiskās Cīņas federācijas (UWW) priekšnoteikums atlētiem, kuri plānojuši cīnīties par Riodežaneiro olimpiskajām ceļazīmēm kvalifikācijas turnīros, kas notiks 2016.gada aprīlī un maijā.

"Gaidāmie trīs olimpiskie atlases turnīri ir svarīgākie, būs jādomā, vai braukt uz visiem vai izvēlēties vienu," izteicās Zvirbulis.

Zvirbulim līdz šim labākais sasniegums kontinenta meistarsacīkstēs ir bijusi piektā vieta, kuru viņš ieņēma 2012.gadā. Gulbenes sportists Eiropas čempionātā divas reizes bijis arī devītais, bet pērn palika desmitais, kamēr pasaules čempionātā bija vienu pozīciju augstāk. Viņš 2012.gadā arī startēja Londonas olimpiskajās spēlēs, ko uzskata par neaizmirstamāko sasniegumu savā sportista karjerā. Olimpiskajā debijā Zvirbulis ieņēma desmito vietu.

Pievieno komentāru

Sports