Cīnās “Malienas kausā”

Pagājušajās brīvdienās kaimiņu novadā gleznainā Meistera ezera krastā 400 orientieristi sacentās par Malienas kausu. Šīs sacensības vienlaikus bija arī Latvijas kausa izcīņas posms. Tajās startēja arī mūsu novada orientieristi.

Sacensības notika divas dienas. Pirmajā dienā sacensība notika vidējā distancē un apvidus bija dažāds - gan mikroreljefa daļas, gan purvi, bija iespēja arī izskrieties pa ceļiem un takām. Otrajā dienā notika iedzīšanas sacensības pēc pirmās dienas rezultātiem un dalībniekiem tika piedāvāts dažbrīd pavisam citāds apvidus, nekā pirmajā dienā.

Ļoti labu rezultātu sacensībās V10 grupā uzrādīja Jānis Šķirpāns, kurš izcīnīja 2.vietu, tikai 12 sekundes zaudējot uzvarētājam. Šajā grupā Normunds Zaharāns ierindojās 7.vietā un Ralfs Bambulis – 12.vietā. Sacensībās šoreiz nedaudz nav paveicies Signei Sirmajai, kura pirmajā sacensību dienā S12 grupā uzrādīja otro labāko rezultātu, bet abu dienu kopvērtējumā viņa ierindojās 5.vietā. Otrās dienas sacensībās šajā grupā astoņas līdz desmit meitenes distanci veica ļoti līdzvērtīgi un arī finišu sasniedza gandrīz reizē, cīņa starp viņām bijusi ļoti spraiga.V12 grupā Armands Vaičulis ierindojās 13.vietā, Kaspars Briedītis – 16.vietā, Artis Cepurītis – 17.vietā, Uvis Ronis -18.vietā, Eduards Štoknis – 21.vietā un Rūdis Rēderis – 23.vietā. V14 grupā Roberts Putnis ieņēma 10. pozīciju un Krists Karolis – 15. pozīciju. V18 grupā Emīls Galvans uzrādīja 8. rezultātu. Sindija Širaka S20 grupā ieņēma 7.vietu. V21B grupā Aldis Sebris ierindojās 11.vietā. Ļoti spraigas cīņas līdzīgi kā S12 grupā izvērtās arī S45 grupā, kur ātrākās sportistes startēja ļoti līdzvērtīgi un visu izšķīra tikai finišs. Daiga Krēsliņa kopvērtējumā šajā grupā izcīnīja 3.vietu. Gerda Sirmā šajā grupā ieņēma 9.vietu. Interesantas cīņas noritēja arī veterānu grupās. Pēc pirmās dienas rezultātiem Juris Zaķis V70 grupā bija 3.vietā, taču diemžēl otrajā dienā viņš kļūdas dēļ ir atzīmējies nepareizā kontrolpunktā un tādēļ viņš tika diskvalificēts. Atis Anže šajā pašā grupā ierindojās 6.vietā. Sarmīte Gobiņa “Open” grupā izcīnīja 1.vietu.

“Malienas kausa” izcīņā startēja arī pasaules čempions alūksnietis Edgars Bertuks. Diemžēl arī viņu šajās sacensībās piemeklēja sportiska neveiksme - līdzīgi kā J.Zaķis viņš bija atzīmējies nepareizā kontrolpunktā un tādēļ tika diskvalificēts. Sacensību laikā, protams, notika arī šī sportista sumināšana un ikvienam bija iespēja ar viņu aprunāties un apsveikt viņu ar panākumiem.

Nākamais starts orientieristiem būs šīsnedēļas nogalē - atklātajā Valmieras čempionātā, kas arī būs Latvijas kausa posms.