Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīnīsies par visaugstākajām vietām 2

Māris Čakars gulbeniešus aicina just līdzi Madaras Līdumas startiem
Pirmās Pasaules kausa izcīņas sacensības biatlonā notiks no 3. līdz 7.decembrim Zviedrijā Ostersundā, taču šās nedēļas nogalē Latvijas biatlonisti, arī mūsu Madara Līduma piedalīsies Eiropas kausa posma izcīņā, kas arī notiks Zviedrijas pilsētā Idrē. Latvijas sieviešu biatlona izlases treneris Māris Čakars saka, ka šīs sacensības būs kā ģenerālmēģinājums pirms Pasaules kausa pirmā posma.

Telefonsarunā no Zviedrijas M.Čakars "Dzirkstelei" atklāj, ka šai sezonai biatlonistes gatavojas jau kopš 21.aprīļa.

 

"Ir aizvadīts nopietns darbs. Augustā bijām treniņnometnē Itālijā, septembrī - Igaunijā, oktobrī - Austrijā, novembra sākumā - Somijā un tagad esam Zviedrijā. It kā visi rādītāji ir progresējuši, bet nav zināms, kā būs sacensībās, jo tajās liela nozīme ir arī psiholoģiskajam faktoram. Ja arī sacensībās sportisti varētu parādīt visu to, ko viņi rāda treniņos, tad sports vairs nebūtu interesants," atzīst M.Čakars.

 

Viņš saka, ka Madaras mērķis šajā sezonā ir cīnīties par visaugstākajām vietām.

 

Nopietnāk pievēršas šaušanas treniņiem

Treneris stāsta, ka ir beigusies arī divu gadu cīņa par slēpju smērētāju.

 

"Esam apstājušies pie kaimiņvalsts Igaunijas pārstāvja Ralfa Sīla. Mēs noorganizējām konkursu, pieteicās 11 pretendenti. Nevienu personīgi nepazīstam, tādēļ ar katru tika strādāts, pārrunāts un mēģināts sadarboties. Pats arī veicu šo darbu. Arī no Latvijas bija cilvēki, kas vēlējās darīt šo darbu, taču mēs palikām pie igauņa. Kā būs, to parādīs sezona, bet pašlaik mēs esam ļoti apmierināti ar šo meistaru. Mēnesi jau esam kopā nostrādājuši, un viņš sevi ir parādījis tikai no labās puses," stāsta M.Čakars.

 

Šogad daudz nopietnāk tika strādāts arī pie šaušanas.

 

"Iepriekš mēs ļoti daudz strādājām pie fiziskās sagatavotības, tagad tas ir atkritis, ir atrisināta arī problēma ar slēpju smērātāju, tādēļ vairāk laika varējām veltīt tieši šaušanai. Mums ir dators un speciālā iekārta, varam strādāt ar jebkādu ieroci un parādīt, kur cilvēks skatās un kur tēmē. Esam maksimāli modernizējuši šo procesu. Kontroltreniņi ir parādījuši, ka tas ir devis rezultātus. Ko parādīs sacensības, redzēsim. Viss it kā ir izdarīts, taču es atkal atkārtošos - visu nosaka psiholoģiskais faktors," secina treneris.

 

Visi nopietni gatavojas

Latvijas sieviešu biatlona izlase plāno startēt visos Pasaules kausa posmos un Pasaules čempionātā. "Eiropas kausā plānojam startēt tikai pirmajā posmā. Protams, viss būs arī atkarīgs, kā meitenes startēs. Ja viņas neizpildīs Pasaules kausu kvalifikāciju, tām meitenēm būs jāstartē Eiropas kausā. Taču es ļoti ceru, ka nebūs jāsēž divos vilcienos," saka M.Čakars.

 

Viņš atklāj, ka jaunajai sezonai ļoti gatavojas visas valstis.

 

"Lielās valstis kā Krievija, Norvēģija, Vācija - tas ir pats par sevi saprotams, bet arī, piemēram, Rumānija ir piesaistījusi daudz ārzemju speciālistus, jo biatlons ir ļoti komplicēts sporta veids - visās jomās viens cilvēks nevar būt supergudrs. Ja vēlies augstāku rezultātu, ir jākonsultējas arī ar citiem speciālistiem."

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sports