Ir sākusies spiningošanas sezona

Ar 1.maiju  sākusies spiningošanas sezona, kas turpināsies līdz pat ledus uzsalšanai. AS "Latvijas valsts meži" (LVM) eksperts Kristaps Didže iesaka izcilas zivju vietas un atgādina – dodoties makšķerēt, pārbaudiet, lai kabatā būtu personu apliecinošs dokuments, derīga makšķerēšanas karte un mērlente, ar ko izmērīt lomu.


„Mērlente būs nepieciešama, lai novērtētu, vai izvilkto līdaku var paturēt lomā. Ja zivs ir mazāk nekā 50 centimetrus gara, mērot no purngala līdz astes spuras galam, makšķerniekam tā jālaiž atpakaļ ūdenī. Kopumā makšķernieks drīkst paturēt piecas līdakas. Savukārt asariem izmērs un skaits nav noteikts, taču loma kopsvars nevar pārsniegt 5 kilogramus”, stāsta Kristaps Didže.


Makšķerēšanas karte ir nepieciešama, ķerot zivis ikvienā no Latvijas ūdenskrātuvēm, turklāt tas attiecas ne tikai uz spiningotājiem, bet arī makšķerniekiem. Karte ir derīga tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu, taču nav nepieciešama cilvēkiem vecumā līdz 16 gadiem un tiem, kas vecāki par 65 gadiem, kā arī invalīdiem. Savukārt vietās, kur tiek organizēta licencētā makšķerēšana, nepieciešams iegādāties arī licenci makšķerēšanai konkrētajā ūdenstilpnē, ko var izdarīt pie makšķerēšanas organizētāja. Iegūtie līdzekļi tiek izmantoti teritorijas attīstībai un zivju krājumu papildināšanai.


Zivju meklējumos K. Didže iesaka doties uz LVM apsaimniekotajiem ezeriem, jo Latvijas valsts mežos ir daudz zivīm bagātu ezeru un iekoptu makšķerēšanas vietu, kur kārtīgam copmanim izvilkt savu lielo lomu.


  • Meklējot līdakas, var doties uz Kaņiera vai Lielauces ezeru. Šo ezeru krastā izveidotas laivu bāzes, kur var iznomāt 43 laivas makšķerēšanai un atpūtai. Kaņierī visbiežāk makšķerētā ir līdaka, tai seko līnis, rauda, rudulis, breksis, karūsa, sudrabkarūsa un asaris. Šeit ezera zivju krājumi katru gadu tiek papildināti ne tikai mākslīgi, bet arī, ļaujot zivīm, ienākt no jūras, ar slūžu palīdzību darbinot zivju ceļu.


  • Pēc asariem eksperts iesaka doties uz Gulbju ezeru, kas atrodas blakus tūrisma un atpūtas centram "Spāre". Makšķernieku un atpūtnieku ērtībai ir pieejama arī laivu un ūdens velosipēdu noma.


  • Tiem, kam patīk zvejot karpas, iesakām doties uz Tērvetes ūdenskrātuvi, kur karpu krājumi tiek regulāri papildināti. Šeit iepriekšējā sezonā noķerts pat 1,5 kilogramus smags asaris un 10 kilogramus smaga līdaka. Lielākā karpa no ūdenskrātuves izmānīta 2015. gada sākumā – tās svars pārsniedza 17 kilogramus!


  • Savukārt iespaidīga zandartu mājvieta atrodas Zebrus ezerā, kur to svars var sasniegt līdz pat 11kg. Līdz ar zandartu, ezerā lielā skaitā mājo arī bekši un zuši. Zebrus ezerā ļoti interesanta ir brekšu makšķerēšana no laivas.Lielauces ezerā mīt ļoti daudz vēžu, un jau no šī gada 1. jūlija tiks piedāvāta licencētā vēžošana.


Pie katras LVM pārvaldījumā esošās ūdenskrātuves atrodams viss nepieciešamais veiksmīgai makšķerēšanai: naktsmītnes, laivu noma, ērta autostāvvieta un labiekārtota atpūtas vieta, lai makšķernieks varētu doties šurp kopā ar visu ģimeni vai kuplākā draugu pulkā.


“Atrodoties pie ūdeņiem reizē ar saullēktu, vērojot kā mostas daba, putni, dzīvnieki, makšķernieks gūst spilgtas emocijas un atziņas, ko pilsētvidē nav iespējams piedzīvot. Iegūtais loms sagādā gandarījumu par padarīto un ir gards papildinājums pusdienu galdam. Tāpēc mēs LVM apsaimniekotajās atpūtas vietās makšķerēšanas pieredzi cenšamies padarīt maksimāli patīkamu un neaizmirstamu, ik gadu atjaunojot zivju krājumus ūdenskrātuvēs un makšķerēšanas vietu padarot pēc iespējas ērtāku,” teic LVM eksperts Kristaps Didže.


Pievieno komentāru

Cope un medības