Disku golfs: "Staru kausa" izcīņā gūst labus panākumus

Disku golfa parkā “Stari” 14.oktobrī tika aizvadīts “Staru Kausa”, kas ir vienas no lielākajām disku golfa sacensībām Latvijā, sezonas noslēguma posms. Sacensībām bija pieteikušies 85 dalībnieki, taču slikto laikapstākļu dēļ piedalījās 75 disku golfa spēlētāji. Tiesa, Staru laukumam tas ir jauns spēlētāju rekords.

“Šīs sacensības bija īpašas ne tikai ar to, ka tajās startēja vairāki spēlētāji no Igaunijas un Lietuvas, bet arī ar daudzajiem pārsteigumiem priekš spēlētājiem,” saka biedrības “Latvijas disku golfa klubs” un SIA “Baltic Disc Golf” pārstāvis Elviss Brauns. Katrs spēlētājs saņēma dāvanu: iesācējiem un skolēniem tas bija minidisks, savukārt PRO grupām - īpašs disku dvielis slapjiem laikapstākļiem. Bija arī disku loterija, kurā savu veiksmi pārbaudīt varēja tie spēlētāji, kam varbūt tik labi neveicās spēlējot. Noslēgumā varēja vērot uguņošanu.
Kopā spēlētāji sacentās piecās grupās: “Vīrieši PRO” (37 dalībnieki), “Masters PRO vecumā pēc 40 gadiem” (9 dalībnieki), “Sievietes PRO” (10 dalībnieces), “Iesācēji” (12 dalībnieki), “Skolēni vecumā līdz 19 gadiem” (7 dalībnieki), cīnoties par atbalstītāju sarūpētajām balvām.

“Startēja arī vairāki gulbenieši. Daži jau pēc pāris mēnešu spēlēšanas attīstījuši savas prasmes tādā līmenī, lai spēlētu “PRO” grupā, taču vissekmīgāk gulbeniešiem veicās “Iesācēju” un “Skolēnu” grupās. 1.vietu “Iesācēju” grupā izcīnīja Andis Sirmacis, 3.vietā ierindojās Krišs Mazūrs. “Skolēnu” grupā uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa gulbenietis Armands Vaičuls, 3.vietu izcīnīja viņa 13 gadus vecais brālis Mareks Vaičuls. Piebilstams, ka Mareks šogad ir jau 3.vietas ieguvējs Latvijas Disku golfa federācijas rīkotajā sacensību seriālā “Latvijas Kauss”, lai gan ar disku golfu nodarbojas vien kopš pavasara. Viņš ir talantīgs un disku golfa parkā “Stari” pavada vairākas dienas nedēļā,” stāsta E.Brauns.

Disku golfā, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, spēles mērķis ir ar pēc iespējas mazāk gājieniem nokļūt līdz mērķim. Golfā gājienu veikšanai izmanto speciālas nūjas un bumbiņu, bet disku golfā galvenais spēles objekts ir speciāli lidojošie diski. Par mērķi šajā spēlē kalpo speciāls disku ķērājgrozs.

Pievieno komentāru

Sports