Distanču slēpošana: Antis Zunda savā vecuma grupā kļūst par Latvijas čempionu 9

Sestdien un svētdien (15. un 16.janvārī) Priekuļu slēpošanas un biatlona trasē norisinājās Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā, kas vienlaikus S/V 18, 20 un 21 grupām bija arī FIS (Starptautiskā slēpošanas federācija) sacensības. Vairāk foto šeit.

Čempionātu svinīgi atklāja, stadionā ieslēpojot ar pārstāvēto valstu karogiem. Latvijas slēpošanas savienības prezidents Vairis Brīze teica svinīgo atklāšanas runu, tika atskaņota Latvijas himna un svinīgi pacelts valsts karogs.

 

FIS sacensībās bez vietējiem latviešu sportistiem piedalījās kaimiņvalstu pārstāvji no Lietuvas un Igaunijas, bija arī slēpotājs no Brazīlijas, kurš dzīvo Norvēģijā.

 

Sacensību organizācija un trašu sagatavotība bija izcila. Prieks, ka Latvijā var noorganizēt Starptautiskas sacensības tik augstā līmenī.


Svētdien 10 kilometru brīvajā stilā veiksmīgs starts izdevās gulbenietim Jānim Paipalam, kurš Latvijas čempionātā kļuva par uzvarētāju, bet FIS sacensībās ieguva otro vietu, ļoti sīvā cīņā četras sekundes zaudējot vienīgi Igaunijas pārstāvim Siimam Sellim.

 

Vislielāko handikapu igauņu slēpotājs ieguva pirmajos kilometros, distances vidū Jānis bija pietuvojies, starpība bija vairs tikai 2.5 sekundes, distances pēdējā kalna lejā atkal starpība bija palielinājusies līdz 7 sekundēm, bet kalna galotnē - vairs tikai četras, diemžēl arī finišā joprojām bija četru sekunžu deficīts.

 

Savukārt sieviešu konkurencē svētdien par Latvijas čempioni kļuva bijusī gulbeniete Inga Dauškane, kas tuvāko sekotāju - bijušo biatlonisti Līgu Glāzeri - apsteidza par divām sekundēm. Tomēr FIS sacensību vērtējumā Ingai - otrā vieta, no lietuvietes Ingrīdas Ardisauskaites viņu šķīra 11 sekundes.

Sestdien klasiskajā stilā 10 kilometros Jānis Paipals Latvijas čempionātā uzrādīja otro labāko rezultātu, bet FIS sacensībās starp godalgotajiem neiekļuva, jo pirmo un otro vietu izcīnīja Igaunijas sportisti, bet trešais bija madonietis Arvis Liepiņš.

 

Izcili abās sacensību dienās startēja Antis Zunda, kļūstot par Latvijas čempionu savā vecuma - V 50 -grupā. Sestdien klasiskajā stilā 10 kilometru distancē viņš tuvāko sekotāju apsteidza par 13 sekundēm, savukārt svētdien brīvajā stilā viņš tuvāko sekotāju pārspēja vairāk nekā par minūti.


Jauniešu V 16 grupā Andrim Beķerim - dubultbronza. Sestdien 5 kilometru klasiskā stila distancē viņš izcīnīja trešo vietu. Svētdien brīvajā stilā viņš atkal kāpa uz trešās pozīcijas pjedestāla. Šajā vecuma grupā meitenēm svētdien brīvaja stilā 2.5 kilometros ļoti pārliecinošu uzvaru guva Rasma Rudzīte. 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

To slepei

Nu ta nevajag visådas glupibas rakstit, ja nezini tad labåk paklusė. Sudigi stradå ja jau sestdienå jåstråda!!!!! Varbut darba veiksies labåk nekå uz slėpėm!

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 00:45

Slēpe

Jā, gramatika Tev pieklibo diezgan stipri, bet ne jau par to šis stāsts :). Labprāt būtu Tavās pieminētajās sacensībās, bet piedod, nevaru - kādam ir arī jāstrādā. Un ar Jāni jebkurā gadījumā nesanāktu pacīkstēties - viņš nav vēl izaudzis līdz manai vecuma grupai.

Lai veicās visiem slēpotājiem (arī svētdienas šļūcējiem ;) ) !!

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 23:42

To slepei

Neviens neko nav palaidis, tā ka beidzat *** un atslāpstat. Esat aicināti sesdien uz novada čepionātu slēpošanā grantenēs un tad varēsat paciktēties ar paipalu!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 19:30

Slēpe

Nevar nepiekrist Sanitai gan par Anti gan par Paipalu.. Es saprotu, olimpiskās spēles cauri, var nedaudz atlaist, bet tā var arī palaist par daudz.

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 14:43

Pēteris

Es nevaru saprast, kāda nedabūjusi svētdienas slēpotāja te visu laiku cepās pret Paipi. Tagad Zunda viņai fovorīts. Esi nolēmusi Anti izdod pie sevis?

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 14:30

jaaaa, Antis labais, nemaz nezinaju, ka vins tik laba formā

pirms 10 gadiem, 2011.01.19 12:02

Sanita

liels prieks par Anti Zundu ar darbu un centību viņš to ir pelnījis
bet runājot par Raipalu - noriets ar taaaaaaadu dzivesveidu sen bija gaidaams

pirms 10 gadiem, 2011.01.18 09:43

Sports