Distanču slēpošana: ceturto gadu pēc kārtas uzvar Gulbenes novads

Cēsu Olimpiskajā centrā, Priekuļu biatlona-distanču slēpošanas kompleksā, 28.februārī norisinājās Latvijas Sporta veterānu savienības 52. sporta spēles distanču slēpošanā. Sacensībās piedalījās 158 dalībnieki no 21 pašvaldības. Komandu vērtējumā ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja Gulbenes novads, iegūstot 118 punktus. Otrie ar 116 punktiem – Daugavpils pilsēta, trešajā vietā ar 112 punktiem - mājinieki Cēsu novads. Gulbenes novadu sacensībās pārstāvēja 12 dalībnieki.

Sacensības uzsāka cienījamākā vecuma dāmas, kas slēpoja 1 kilometru. Gulbenei pirmo zelta godalgu S 75+ grupā izcīnīja Rita Vucēna. 2 kilometru distancē Ņina Travina S 65+ grupā ieguva otro vietu. Andrejs Vācietis V 80+ grupā arī izcīnīja sudraba godalgu, vien pāris sekundes pārspējot pretiniekus no Ērgļiem un Daugavpils. Pirmo vietu V 70 + grupā izcīnīja Jānis Ančs. S 45 + vecuma grupā Sandrai Volodinai - bronzas medaļa, bet Anita Žavrida ierindojās finiša protokola vidusdaļā - astotajā pozīcijā.

Divas reizes garākā distancē – 4 kilometros – S 30+ grupā otro vietu izcīnīja Gulbenes novada komandas jaunpienācēja Dana Puidze. S 35+ grupā uzvarēja Dace Anča. V 65+ grupā Harijam Āboliņam - piektā pozīcija.

Jaunākās vīriešu grupas veica 8 kilometru distanci. V 40+ grupā  uzvaru svinēja Raivis Ančs, kas tuvāko sekotāju no Siguldas apsteidza tikai distances otrajā pusē. V 35+ grupā Imants Āboliņš ierindojās sestajā pozīcijā.

Stundu vēlāk starts tika dots jauktajai stafetei 4x2 kilometri. Stafešu slēpojums solījās būt interesants un neprognozējams. Pēc individuālajām sacensībām Gulbenes novads bija līderos, ar vienādu punktu skaitu apsteidzot daugavpiliešus, tas nozīmēja, ka nedrīkst stafetē zaudēt Daugavpils pilsētas komandai.

Gulbeniešiem pirmajā posmā startēja Ivars Logins, kas Latvijas līmeņa slēpošanas sacensībās nebija piedalījies ilgus gadus. Viņš savā etapā finišēja trešais, tikai divas sekundes atpaliekot no Daugavpils slēpotāja, kas stafeti nodeva kā pirmais. Otrajā posmā devās Sandra Volodina. Viņa Daugavpils un Mazsalacas pārstāves ātri apdzina, vien ceļu nācās dot bijušajai olimpietei Andželai Bricei no Cēsīm.  Trešajā posmā startēja D.Anča, kura pēc stafetes saņemšanas ātri apsteidza priekšā esošo cēsnieci. Pēdējo posmu veica Raivis Ančs, kura galvenais uzdevums bija nosargāt līderpozīcijas. Iekrātais 17 sekunžu handikaps izrādījās pietiekams, lai Gulbenes novads svinētu uzvaru, kas nodrošināja Gulbenes novada komandai uzvaru arī komandu vērtējumā.

Komandas vārdā paldies Jānim Ančam par slēpju sagatavošanu un komandas organizēšanu!