Distanču slēpošana: sacenšas brīva stila grupu slēpojumos

Aizvadītās piektdienas pēcpusdienā turpinājās Gulbenes pilsētas ziemas sporta spēles. Šoreiz spēkiem mērojās distanču slēpotāji. Vecuma grupas un distances bija noteiktas pēc sacensību seriāla „Baltās trases" nolikuma, jo paralēli šis bija arī 5.posms. Sportisti sacentās brīva stila grupu slēpojumos.

Sacensības uzsāka jaunākās grupas (2005.un agrāk dzimuši) meitenes un zēni, kuri sacentās 0.5 kilometru distancē. Meitenēm ātrākā bija Ramona Rudzīte, bet zēniem par uzvarētāju kļuva Marks Ločmelis no Rekovas. Otrajā vietā - Raivo Āboliņš, bet trešais - Kristiāns Kārkliņš.

2004.-02.g.dz.meitenēm bija jāveic 1.8 kilometru distance. Pirmajā vietā - Ērika Jermacāne, otrā - Līga Ameļčenko. Zēniem skaitliski lielākajā konkurencē pirmās divas pozīcijas izcīnīja Viļakas sporta skolas audzēkņi Markuss Maksimovs un Renārs Mičs, bet trešajā vietā - lejasciemietis Raitis Kaspars.

2001.-00.g.dz.meitenēm visātrāk distanci veica rekoviete Paula Ločmele, aiz viņas otrajā vietā Diāna Kurepina, bet trešā Samanta Lesniece. Zēniem viss goda pjedestāls pienācās Viļakas slēpotājiem: Silvestram Kozlovskim, Igoram Prancānam un Nikam Mičam.

1999.-98.g.dz.meitenēm pirmaja vietā Aivita Lasmane, bet otrā - rekoviete Viktorija Vancāne. Zēni sacentās 2.7 kilometru distancē. Sīva cīņa izvērtās gan par pirmo, gan trešo vietu. Finiša līniju visātrāk šķērsoja Linards Cvetkovs, tuvāko sekotāju Ralfu Rudzīti apsteidzot par septiņām sekundēm. Trešo vietu izcīnīja Viļakas SS pārstāvis Raimonds Kuropatkins, kurš tikai par sekundi finišā bija ātrāks par Renāru Baltaisbrenci.

1997.-95.g.dz.meitenēm par uzvarētāju kļuva Velta Logina (Viļakas SS), otrā - Annija Liše, bet trešā - Jūlija Tīruma. Jauniešiem bija jāveic 5.4 kilometri gara distance. Par uzvarētāju pārliecinoši kļuva Andris Beķeris, otrais - Artūrs Buklovskis, bet trešais - Nauris Konovalovs (abi Viļakas SS).

Junioru konkurencē ātrākais bija rekovietis Jānis Circāns, bet meitenēm - Gundega Sebre veica distanci par 4 sekundēm ātrāk nekā Inese Brezinska.

Sievietēm labākā rezultāta īpašniece bija Līga Berkolde, otrajā pozīcijā - Dana Puidze, bet trešā - Indra Timofejeva. Vīriešiem Jānis Paipals bija nostartējis jau 19.janvārī, kad oficiāli bija paredzētas sacensības, viņam - labākais rezultāts Balto trašu vērtējumā, bet pilsētas sporta spēļu ietvaros par uzvarētāju kļuva Jānis Ģērmanis. Otro vietu ieguva Viļakas sportists Ervīns Veļķers, bet trešais - Imants Āboliņš.

S vet I grupā labāko rezultātu sasniedza Sandra Volodina, otrajā pozīcijā - Lāsma Gabdulļina, bet trešā - Sarmīte Gobiņa. Vīriešiem Ivars Logins kļuva par uzvarētāju, bet Jānis Bunkovskis ieguva otro vietu.

V vet II grupā par uzvarētāju kļuva Juris Grodnis, aiz viņa otrais - Elmārs Eleksis, bet trešajā pozīcijā - Balvu slēpotājs Juris Kairišs. S vet II grupā uzvarēja Ņina Travina. Vecākajā grupā vīriešiem (65+) pirmo vietu izcīnīja Jānis Ančs, otrajā pozīcijā - Harijs Āboliņš, bet trešais - Ivars Zariņš no Rugājiem.

Tika apbalvoti arī katras distances ātrākā rezultāta īpašnieki. 500 metros tie bija R.Rudzīte un M.Ločmelis. 1.8 kilometros - P.Ločmele un S.Kozlovskis. 2.7 km distancē - S.Volodina un L.Cvetkovs, bet 5.4 km - J.Ģērmanis.

Jau šosestdien novada slēpotāji Gulbenes novada sporta spēlēs cīnīsies par astoņiem medaļu komplektiem, kā arī ieskaitēm komandu cīņā.