Dodas uz Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādi

Viktorija Savļaka un Ronalds Vovers sacentīsies slēpošanā
Latvijas jaunatnes olimpiskā komanda, kuru pārstāv arī gulbeniete Viktorija Savļaka un rancēnietis Ronalds Vovers, kurš mācās Madonas sporta skolā, no 15. līdz 20.februārim startēs devītajā Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Polijā. Pavisam sacensībās startēs 1100 dalībnieki. Gan sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā sacensības līdzinās Olimpiskajām spēlēm.

Dace Anča norāda, ka gan Viktorija Savļaka, gan Ronalds Vovers ceļā uz olimpiādi devās jau trešdienas pēcpusdienā. "Gan jau veiksies labi," teic D.Anča. Piedalās un gūst pieredzi

D.Anča stāsta, ka gulbenieši jau daudzus gadus piedalās Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē. Viens no pēdējiem labākajiem sasniegumiem pirms četriem gadiem ir bijis Sandim Graudiņam biatlonā. Pagājušajā Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē, kura notiks pirms diviem gadiem, devās trīs sportisti no Gulbenes: Edijs Avens, Solvita Brezinska un Reinis Jansons.

"Visi trīs piedalījās distanču slēpošanā un guva pieredzi, jo distanču slēpošanā iegūt godalgotās vietas mūsējiem nav iespējams," atzīst D.Anča.

Mūsējie sacentīsies slēpošanā

Kopumā komandas sastāvā iekļauti 28 sportisti vecuma grupā no 15 līdz 17 gadiem, kas mūsu valsti pārstāvēs piecos sporta veidos no deviņiem sacensību programmā paredzētajiem.


Latvijas sportisti sacentīsies daiļslidošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kalnu slēpošanā un snovbordā, bet nestartēs kērlingā, hokejā, tramplīnlēkšanā un ziemeļu divcīņā. V.Savļaka un R.Vovers sacentīsies slēpošanā.


Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde notiks Polijas reģionā Šļask - Beskidi. Tajā savu dalību pieteikušas 47 Eiropas valstis. Kā atzīst sacensību organizētāji, no Eiropas Olimpisko komiteju asociācijas dalībniekiem vienīgi Azerbaidžāna nav apstiprinājusi savu dalību šajā olimpiādē.

Eiropas Jaunatnes Olimpiādes vēsture vēsta, ka 1987.gadā par godu Nīderlandes Olimpiskās komitejas 75.gadu jubilejai tika sarīkotas Starptautiskās jaunatnes Olimpiskās dienas, kurās piedalījās 800 jaunie sportisti no sešām Eiropas valstīm. Nīderlandiešu ierosme guva starptautisku atzinību.

Sākot ar 1991.gadu, katru otro gadu notiek Eiropas Jaunatnes olimpiāde vasaras sporta veidos, bet ar 1993.gadu - ziemas sporta veidos.


Skaitliski lielākās komandas uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi dodas no Zviedrijas un Krievijas, savukārt skaitliski mazākā ir no Andoras.

Pievieno komentāru

Sports