Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dodas uz ziemas olimpiskajām spēlēm 1

No 26.janvāra līdz 6.februārim Latvijas komanda, kuras sastāvā ir arī Sveķu speciālās internātpamatskolas audzēkņi, piedalīsies Speciālās Olimpiādes ziemas olimpiskajās spēlēs "Pyeong Chang 2013", kuras notiks Dienvidkorejā. Sacensībās kopumā piedalīsies 2300 Speciālās Olimpiādes atlēti no vairāk nekā 110 vietām.

Latvijas delegācija deviņu cilvēku sastāvā uz Seulu izlidos 25.janvārī. Delegācijas sastāvā ir četri pārstāvji arī no Sveķu speciālās internātpamatskolas - Latvijas delegācijas vadītājs Sveķu skolas direktors Aigars Lasis, sporta skolotāja Dace Dīvāne un divi skolas audzēkņi - Evija Homina un Rihards Zolbergs.  

Startēs distanču slēpošanā

Spēles tiks atvērtas ar olimpiskās uguns iedegšanas ceremoniju. Soeciālās Olimpiādes olimpiskās uguns iedegšana notika jau 17.janvārī Atēnās, Grieķijā, kā visām olimpiskajām spēlēm, bet Korejā tā nonāks atklāšanas ceremonijā 29.janvārī.

 

Galvenie olimpiskie sporta veidi, kuros sacentīsies ziemas sporta veidu atlēti, ir kalnu slēpošana, distanču slēpošana, nobrauciens ar sniega dēli, slidošana, daiļslidošana, grīdas hokejs un citi. Kā paraugdemonstrējumu sporta veids pirmo reizi Speciālajās Olimpiskajās spēlēs iekļauts florbols. Sešās olimpiskās sporta sacensību dienās Latvijas speciālo skolu meitenes un zēni startēs distanču slēpošanā.

 

Skolā visi cer uz labiem rezultātiem

Skolas direktors un delegācijas vadītājs A.Lasis "Dzirkstelei" stāsta, ka pagājušā gada februārī notika Latvijas čempionāts slēpošanā, kurā abi Sveķu skolas audzēkņi, kas tagad dosies uz olimpiskajām spēlēm, bija labākie katrs savā distancē. Evija uzvarēja klasiskajā solī meitenēm, un Rihards bija labākais klasiskajā solī zēniem.

 

"Ņemot vērā rezultātus šajās sacensībās, tika veidota Latvijas izlases komanda. Tā kā mūsu skola Latvijas čempionātā uzvarēja arī gan stafetē, gan kopvērtējumā, tādēļ uz olimpiskajām spēlēm dosies arī mūsu skolas skolotāja un trenere Dace Dīvāne," stāsta A.Lasis.

 

Par to, kā varētu veikties olimpiādē, šobrīd ir grūti spriest.

 

"Katru gadu ļoti mainās sportistu sastāvs un līmenis, nav nekāda priekšstata, ka varētu veikties. Jaunieši centīsies nostartēt savā labākajā līmenī," saka A.Lasis.

 

Skolā visi ir optimistiski noskaņoti, tur īkšķus, vēl veiksmi un cer, ka sportisti atgriezīsies ar olimpiskajām medaļām, papildinot jau šobrīd iespaidīgo Sveķu skolas olimpisko godalgu klāstu.

 

A.Lasis atklāj, ka pirms šādām lielām sacensībām sportistiem, kas ierodas no citām valstīm, vienmēr tiek dota iespēja arī iepazīt vietējo kultūru, dzīvesveidu, tradīcijas.

 

"Mēs izvēlējāmies dzīvot budistu templī, kas joprojām arī darbojas. Esam izpētījuši, ka dzīvosim lielākajā viņu vēstures un kultūras parkā, kur atrodas arī šis templis. Tādējādi būs iespēja iepazīt ne tikai citu valstu sportistus, bet arī Dienvidkorejas kultūru.

 

Rīgā Latvijas delegācija atgriezīsies 6.februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Un kur šinī rakstā palika vēl trīs bērni! Viņi nav Sveķu skolas audzēkņi!

pirms 7 gadiem, 2013.01.28 09:54

Sports