Dosies uz Pasaules kausa izcīņas posmu 2

Jānis Paipals: "Es eju uz treniņiem ar prieku, man sejā vienmēr ir smaids."

Slēpotājam Jānim Paipalam šobrīd ir iestājies saspringts sacensību posms - gandrīz katrās brīvdienās viņš dodas uz kādām sacensībām. 24. un 25.janvārī Jānis plāno doties uz Pasaules kausa izcīņas posma sacensībām Igaunijā.

J.Paipals stāsta, ka šajās brīvdienās viņam ir jādodas uz Latvijas čempionāta 1.posmu Priekuļos, nākamajās uz - 2.posmu Alūksnē, bet pēc tam uz Pasaules kausa izcīņas posmu Otepē, Igaunijā.

"Uz šīm sacensībām pulcēsies visi stiprākie pasaules sportisti. Otepē mums ir vistuvāk, tādēļ noteikti ir jābrauc uz šīm sacensībām. Šīs sacensības noderēs arī pieredzes uzkrāšanai Pasaules čempionātam, kas notiks februārī. Pasaules čempionāts šobrīd arī ir svarīgākās sacensības, kam es gatavojos," stāsta sportists.

Rezultāti ir labi

Jāņa treneris joprojām ir rīdzinieks Andris Gailītis. Ļoti daudz viņam palīdz arī novadnieks Juris Ģērmanis.

"Pa šejieni jau vien trenējos, labi, ka ir sasnidzis sniegs. Decembrī biju arī treniņnometnē Zviedrijā. Par to man liels paldies jāsaka māsai Sintijai, kas mani atbalstīja finansiāli. Diez vai bez viņas palīdzības es būtu varējis aizbraukt uz šo nometni. Šobrīd man iet ļoti labi. Sacensībās, kurās līdz šim esmu bijis, visur esmu pirmajās vietās, lielie Rīgas dūži paliek krietni aizmugurē," stāsta slēpotājs.

Jānis trenējas diendienā, taču viņš atzīst, ka treniņprocesā ir ieviesis arī savas korekcijas.

"Pats šogad esmu izmēģinājis daudz ko jaunu, dažādus knifiņus, acīmredzot tas arī palīdz, ja jau rezultāti man ir tik labi. Sportistam ir jābūt gudram, nevar darīt tikai to, ko liek treneris, katram sportistam ir jāzina, kas viņam pašam ir nepieciešams," atzīst Jānis.

"Ļoti daudz ko esmu apguvis arī no J.Ģērmaņa. Man vēl ir jāpiestrādā pie tehnikas. Slidsolī tehnika man ir labāka, bet klasikā - sliktāka. Juris ir teicis, ka man ir daudz spēka, esmu ļoti labā fiziskajā formā, ja es vēl piestrādātu pie tehnikas, man būtu iespēja iekļūt labāko sportistu trīsdesmitniekā pasaulē."

Sportistiem, protams, ir jādomā arī par veselību un jāsadarbojas ar ārstiem.

"Ārstus izbrīna mani rezultāti. Pēc veselības pārbaužu rezultātiem viņai šķiet, ka es nemaz neesmu trenējies, taču es gluži pretēji esmu trenējies ļoti daudz. Mans organisms vienkārši ļoti labi atjaunojas. Tātad ir tikai jātrenējas!" secina slēpotājs.

Galvenais, lai patīk

Tiesa, šogad Jānis gan apsvēris arī domu mest mieru slēpošanai, taču māsa viņu pierunājusi turpināt trenēties un piepildīt sapni aizbraukt uz olimpiādi.

Jānis atklāj, ka patiesībā viņš arī vairs nevar iztikt bez treniņiem.

"Ja es kādu rītu neaizeju uz treniņu vai rīta rosmi, jūtos slikti. Katram cilvēkam vajadzētu no rīta izvingroties, pēc tam jutīsies daudz labāk. Grūtāk ir saņemties un piecelties, bet pēc tam jau viss ir kārtībā," vērtē sportists.

"Galvenais, lai patīk tas, ko dari. Un man tas tiešām patīk. Es eju uz treniņiem ar prieku, man sejā vienmēr ir smaids. Tie, kas trenējas piespiedu kārtā, nekad nesasniegs tik labus rezultātus."

Jānis lielu paldies saka saviem lielākajiem atbalstītājiem.

"Vislielāko pateicību parādā esmu māsai, arī J.Ģērmanim un savam trenerim. Paldies jāsaka arī pilsētas domei, kas mani cenšas atbalstīt," saka J.Paipals.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

komentam 20:06

Tādu komentāru var uzrakstīt tikai garīgi un fiziski atpalicis šmurgulis, kas pat ar gramatiku nav iepazinies. Vai tik tu pa brīviem brīžiem nevāļā oranžu bumbu?

pirms 12 gadiem, 2009.01.09 22:01

domāju ka viņš tikai izskatas garīgi atpali

es esmu ļoti labs,man ir ļoti labi rezultāti un vēl man ir ļoti labs organisms kurš labi atjaunoās un esmu vispusīgi attīstīts..

pirms 12 gadiem, 2009.01.09 20:06

Sports