Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dziedāt un sportot var ikviens

"Prātnieki": "Futbolā mūs saista azarts, neliela daļa adrenalīna, spēlējot turnīros, un vienkārši labi pavadīts laiks kopā ar draugiem."
Grupas "Prāta Vētra" dzīvē futbols ir lielā cieņā. Šogad viņi arī visus citus interesentus aicina pievērsties šim sporta veidam un piedalīties amatieru futbola čempionātā "Mītava Open 2009", kura viens posms notiks arī Gulbenē. "Dzirksteles" saruna ar grupas dalībniekiem - bundzinieku Kasparu Rogu un taustiņinstrumentālistu Māri Mihelsonu - par futbola turnīru, sportu un mūziku.

- Kā grupai "Prāta Vētra" radās doma organizēt šādu futbola turnīru?

 

Kaspars: - Laukos cilvēkam nav daudz alternatīvu brīvā laika pavadīšanai, piemēram, kino, teātrim un citām aktivitātēm. Un sportošana visādā ziņā ir teicama alternatīva brīvā laika pavadīšanai. Dzīvojot Engurē, man radās doma par šādu turnīru. Ar engurniekiem regulāri savācamies kopā, lai uzsistu bumbu.

 

- Kāpēc izvēle krita par labu tieši futbolam?

 

Kaspars: - Relatīvi tas prasa vismazāk ieguldījumu. Vajadzīga tikai bumba un neliela pļava, lai viss var sākties. Ar hokeju būtu sarežģītāk (smejas).

 

Māris: - Arī tāpēc, ka "Prāta Vētras" dalībniekiem jau sen ir saistība ar futbolu. Mēs visi esam to spēlējuši un spēlējam joprojām.

 

- Kas ir tas, kas jūs visvairāk saista futbola spēlē?

 

Kaspars: - Tas ir komandas sporta veids. "Prāta Vētra" arī savā ziņā ir komanda. Protams, mūs saista azarts, neliela daļa adrenalīna, spēlējot turnīros, un vienkārši labi pavadīts laiks kopā ar draugiem.

 

- Cik liela nozīme sportam ir grupas dzīvē?

 

Kaspars: - Mēs visi sportojam. Jānim patīk hokejs un sērfošana. Renārs aizraujas ar basketbolu, futbolu un jogu. Mārim pie sirds iet riteņbraukšana. Man patīk futbols un burāšana. Futbols, protams, patīk arī visam kolektīvam.

 

- Vai "Prāta Vētras" puiši arī paši savā starpā brīvajos brīžos labprāt uzspēlē futbolu?

 

Kaspars: - Lielākoties tas notiek koncerttūrēs un garajos pārbraucienos.

 

- Vai futbols, jūsuprāt, ir sarežģīts sporta veids?

 

Kaspars: - Tas ir komandas sporta veids, kas kā jau visi sporta veidi, pirmkārt, ir jāspēlē ar galvu (smejas). Ir jābūt spēles stratēģijai, katram spēlētājam ir sava funkcija un tālāk jau viss būs atkarīgs no sagatavotības līmeņa.

 

- Vai grupas dalībnieki seko līdzi arī Latvijas un pasaules futbola aktivitātēm, kā arī citiem sporta veidiem?

 

Kaspars: - Pasekojam, kā iet Latvijas izlasei, jūtam arī līdzi un pie iespējas apmeklējam spēles dzīvajā. Tas attiecas ne tikai uz futbolu, bet arī basketbolu un hokeju.

 

Māris: - Sekojām līdzi gan sieviešu basketbolam, gan Čempionu līgas futbolam. Kad pienāk olimpiādes laiks, tad visa uzmanība uz to. Man ļoti patīk arī Formula 1. Tad nupat saņēmos un aizbraucu beidzot klātienē uz to visu apskatīties. Sacensības notika Monako. Biļetes laicīgi nopircis nebiju, bet izrādījās, ka bez problēmām to var izdarīt arī turpat uz vietas. Rezultātā plati smaidošu muti un ar salveti aizbāztām ausīm (viss notiek nenormāli skaļi) sēdēju 100 metrus no starta un mašīnas ar 250 kilometriem stundā nesās man garām pa ielu. Iespaidi visai vasarai!

 

- Kā grupas dalībnieki vērtē savas fiziskās dotības?


 

Kaspars: - Normāli, sportiski jaunieši (smejas).

 

Māris: - Nesen bija Rīgas maratons. Skrējām 5 kilometrus. No rīta piecēlos, izstaipījos. Tad pie trases vēlreiz kārtīgi izvicināju rokas un kājas un devos uzbrukumā. Diezgan sen nebiju tā aktīvi sportojis, bet, kad pienāca finišs, tad likās, ka mierīgi varētu noskriet vēl tikpat.

 

- Vai bieži iznāk atlicināt laiku fiziskām aktivitātēm?


 

Kaspars: - Trīs līdz četras reizes nedēļā.

 

Māris: - Roga mums šajā ziņā ir līderis!

 

- Varbūt grupa ir piedalījusies arī kādos citos futbola vai kāda cita sporta veida turnīros, rīkojusi cīņas ar citām grupām?


 

Kaspars: - Šādos, tādos turnīros esam gan piedalījušies, panākumi ir bijuši mainīgi. Tiesa, pēdējā laikā iznāk tā mazāk, jo mačos tomēr visi "plēšas" vairāk nekā treniņos, tādēļ ir arī paaugstināts traumu risks, kas var kaitēt mūsu koncertdarbībai.

 

Māris: - Vasarās bieži notiek dažādu uzņēmumu sporta spēles. Un šādās sporta spēlēs vakaros ir koncerti. Dažreiz uz tiem uzaicina spēlēt "Prāta Vētru". Rezultātā sanāk gan koncertu nospēlēt, gan futbola turnīrā piedalīties. Mums patīk šādi apvienojumi.

 

- Kas, jūsuprāt, ir kopīgs sportošanai un dziedāšanai?


 

Kaspars: - Divu stundu koncerts slodzes ziņā varētu būt līdzvērtīgs normālai sporta spēlei.

 

Māris: - Abām šīm lietām piemīt viena kopīga iezīme - to var darīt ikviens un gandrīz jebkurā vietā. Reizēm vajag tikai drusku, drusku piespiesties.

- Vai turnīra laikā klausītāji varēs arī dzirdēt grupu dziedam?


 

Kaspars: - Šoreiz gan būsim skatītāju lomā. Šis stāsts ir par futbolu, tāpēc galvenajās lomās būs visi, kas būs pieteikušies cīņā par lielo balvu.

 

Māris: - Lai amatieru futbola turnīrā "Mītava Open 2009" galvenie ir futbolisti un komandas!

 

- Varbūt no grupas varētu arī sagaidīt kādu futbolam un šim turnīram veltītu dziesmu?

 

Kaspars: - Turnīram "Mītava Open" jau ir sava himna, kuru "Prāta Vētrai" laipni izgādāja slavenā igauņu grupa "Reigani". Himnu var noklausīties mājas lapā www.MitavaOpen.lv.

 

- Varbūt kādreiz sportojot galvā ir sākuši skanēt kādas jaunas dziesmas vārdi vai melodija?


 

Kaspars: - Kas zina, kas tam Renāram galvā darās (smejas).

 

Māris: - Man šķiet, ka nav gan tā gadījies. Bet varbūt ir kāds, kuram, klausoties "Prāta Vētru", ir prātā ienākusi kāda jauna sporta spēle. Tad lai noteikti parāda arī mums!

 

- Kādus vēl jaunus projektus varam gaidīt no "Prāta Vētras"?


 

Kaspars: - Protams, lielais kino. Pašreiz strādājam pie sižeta. Līdz gada beigām gribētos tikt pie scenārija. Līdztekus tam top arī angļu versija albumam „Tur kaut kam ir jābūt".

 

- Vai šovasar grupai ir iecerēta kāda koncerttūre pa Latviju?


Kaspars: - Mēs uzstāsimies festivālā "Positivus" Salacgrīvā. Vairāk gan Latvijā šogad pagaidām nekas nav paredzēts.

 

Māris: - Tāpēc - ja ir vēlēšanās šogad paklausīties mūs un vēl daudzas citas grupas vienuviet - noteikti visi uz Salacgrīvu! "Prāta Vētra", ja kas, būs festivāla pirmajā vakarā - 17. jūlijā. Nenoslinkojiet un tiekamies tur! Pagājušajā gadā pats tur biju un varu droši apgalvot, ka labāku atmosfēru par "Positivus" citos rokfestivālos neesmu sajutis!

 

- Kad grupas fani var gaidīt atkal jaunu albumu?


Kaspars: - Kad atnāks mūza, tad ķersim šo aiz bizes un rakstīsim tik iekšā (smejas).

Pievieno komentāru

Sports