Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzimtsarakstu nodaļai Gulbenē vajag liftu vai citu ēku?

Dzimtsarakstu nodaļa Gulbenē atrodas pilsētas bibliotēkas ēkas trešajā stāvā jau gadiem ilgi. Pašvaldībā aktualizējas jautājums, vai tā tam ir jāpaliek vienmēr. Gulbenes novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne izteikusi priekšlikumu meklēt labāku risinājumu un ierakstīt šo apņemšanos pašvaldības ieceru plānā laika periodam līdz 2020.gadam, domājot par investīciju piesaisti šādam projektam.

Grūti uzkāpt trešajā stāvā "Mums ir jārisina jautājums par dzimtsarakstu nodaļas nocelšanu no trešā stāva uz zemāku vietu. Pāris reizes esmu novērojusi, ka vecs cilvēks uz turieni dodas reģistrēt tuvinieka miršanas faktu un, ejot uz trešo stāvu ļoti piekūst. Ir gadījumi, kad nākas pat sniegt palīdzību," tautsaimniecības komitejas deputāts centās pārliecināt S.Krišāne, norādīdama, ka laulību reģistrācija nav dzimtsarakstu nodaļas vienīgā funkcija.

 

Pēc S.Krišānes domām, ja nav iespējams pirmajā stāvā rast telpas dzimtsarakstu nodaļai, iespējams, esot jādomā par lifta ierīkošanu ēkā, lai atvieglotu nokļūšanu trešajā stāvā.

 

Tautsaimniecības komitejas sēdē izvērsās domu apmaiņa, vai ir iespējams ierīkot liftu bibliotēkas ēkas iekšpusē. Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns izteicās, ka nav problēmu šādu liftu izbūvēt ēkas ārpusē.

 

Gribētu citas, mazākas telpas

Gulbenes dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Elsiņa uzskata, ka lifts nepalīdzēs atrisināt problēmu.

 

"Vecie cilvēki vienalga liftā nekāps. Un iedomājieties, kau laulības reģistrācijai cilvēki uz dzimtsarakstu nodaļu dodas liftā! Jūs varat to iedomāties?" "Dzirkstelei" saka viņa.

 

Pēc V.Elsiņas domām, dzimtsarakstu nodaļai "viennozīmīgi vajag citas telpas". Tajā pašā laikā V.Elsiņa atzīst, ka trešajā stāvā grūti tikt arī māmiņām ar mazuļiem viņu reģistrācijai. Cilvēkus ar kustību traucējumiem, ja tie piedalās svinīgajās ceremonijās, ir bijis jānes uz trešo stāvu un pēc tam atpakaļ.

 

"Uzskatu, ka telpas varētu būt mazākas par tām, kādas mums ir šodien. Telpām jāatbilst mūsdienu prasībām, jābūt mūsdienīgāk aprīkotām un - ar atsevišķu ieeju tieši uz dzimtsarakstu nodaļu. Pašreizējo telpu plānojums nav atbilstošs prasībām. Ja dzimtsarakstu nodaļai jāpaliek vecajā vietā, uzskatu, ka būtu nepieciešams pamatīgs remonts un lieli pārkārtojumi," saka V.Elsiņa.

 

Bibliotēkai pašai vajag visu ēku

V.Elsiņa saka, ka bibliotēkai pašai ir ļoti nepieciešama visa ēka, ieskaitot trešā stāva telpas. Šobrīd sestdienās ēka ir atvērta gan bibliotēkas lasītājiem, gan ceremoniju dalībniekiem dzimtsarakstu nodaļā.

 

"Šie apmeklētāji cits citam traucē. Ir apgrūtinoši kāpt trešajā stāvā pa tām pašām kāpnēm, kur skraida bērni, kuri apmeklē bibliotēku. Telpas mēs nevaram sakopt laulību reģistrācijas brīdim tā, kā mums gribētos," skaidro dzimtsarakstu nodaļas vadītāja.

 

Kāpjot bibliotēkas trešajā stāvā uz laulības vai bērna dzimšanas reģistrāciju, zūdot svinīgā noskaņa. Savukārt vecajiem cilvēkiem, kuri nāk reģistrēt tuvinieka miršanas faktu, trešā stāva pievārēšana ir smags pārbaudījums.


Lifts patiešām ir vajadzīgs!

Gulbenes bibliotēkas vadītāja Antra Sprudzāne "Dzirkstelei" saka, ka perspektīvā ir paredzēta bibliotēkas ēkas siltināšana, kontekstā ar to varētu arī izveidot liftu ēkas ārpusē, jo tālāk par pirmo stāvu bibliotēkā netiek arī lasītāji, kuriem ir kustību traucējumi. Statistika liecina, ka bibliotēkas apmeklētāju skaits turpina palielināties, apmeklē šo iestādi arī cilvēki ratiņkrēslos, arī gados veci cilvēki. A.Sprudzāne arī piebilst, ka diskusija par dzimtsarakstu nodaļas telpām turpinās vairākus gadus.

 

"Tas ir skaidrs, ka dzimtsarakstu nodaļai vajag citas telpas. Savukārt bibliotēka nevar sakārtot savu darbu tā, kā vēlētos, tieši telpu trūkuma dēļ," uzskata A.Sprudzāne.

Pievieno komentāru

Sports